Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Закупівля медичного обладнання: який КЕКВ застосовувати?

Медичний заклад планує придбати медичне обладнання за списком. Вартість одиниці обладнання не перевищує 6 000 грн., строк використання – понад один рік. За яким КЕКВ оплачувати: 2220 чи 2210?

Визначення поняття «медичні вироби» міститься в Технічному регламенті щодо медичних виробів, затвердженому постановою КМУ від 02.10.13 р. № 753 (далі – Техрегламент № 753). Так, відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 2 цього Техрегламенту медичний виріб – це будь-який інструмент, апарат, прилад, пристрій, програмне забезпечення, матеріал або інший виріб, що застосовуються як окремо, так і в поєднанні між собою (включаючи програмне забезпечення, передбачене виробником для застосування спеціально для діагностичних та/або терапевтичних цілей та необхідне для належного функціонування медичного виробу), призначені виробником для застосування з метою забезпечення діагностики, профілактики, моніторингу, лікування або полегшення перебігу хвороби пацієнта в разі захворювання, діагностики, моніторингу, лікування, полегшення стану пацієнта в разі травми чи інвалідності або їх компенсації, дослідження, заміни, видозмінювання або підтримування анатомії чи фізіологічного процесу, контролю процесу запліднення та основна передбачувана дія яких в організмі або на організм людини не досягається за допомогою фармакологічних, імунологічних або метаболічних засобів, але функціонуванню яких такі засоби можуть сприяти.

Отже, під поняттям «медичний виріб» розуміється широкий спектр продукції, що використовується для лікування, полегшення, діагностики чи профілактики захворювання або хворобливого (ненормального) фізичного стану. Прикладами можуть бути кардіостимулятори, штучні клапани серця, імплантати, синтетична шкіра, медичні лабораторні діагностичні інструменти, тест-системи для діагностики та протизаплідні засоби.

Низка нормативно-правових актів через збірне поняття «медичні вироби» визначають вироби медичного призначення та медичну техніку.

Окремо також слід назвати ті нормативно-правові акти, у яких «вироби медичного призначення» та «медична техніка» використовуються як окремі категорії.

Постановою КМУ від 17.10.08 р № 955 «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення» для лікарських засобів та виробів медичного призначення встановлюються граничні постачальницько-збутові надбавки та граничні торговельні (роздрібні) надбавки виходячи із закупівельної ціни. Знову ж таки, зазначені заходи поширюються лише на вироби медичного призначення, а медичної техніки не стосуються.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали