• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Списання з обліку м’якого інвентарю

20.03.2019 1407 0 0

999 бюджетних проведень: вибуття основних засобів

Як свідчать звернення наших читачів, у бухгалтерів-бюджетників часто виникають запитання щодо списання з бухобліку м’якого інвентарю: постільної білизни, ковдр, одягу, взуття тощо. Адже до операцій із вибуття матеріалів фінансові контролери ставляться з особливою прискіпливістю. Тож розглянемо особливості списання таких матеріальних цінностей.

Норми чинного законодавства не містять визначення поняття «м’який інвентар». Зазвичай, до м’якого інвентарю відносять натільну та постільну білизну, постільні речі (матраци, ковдри, подушки тощо), одяг та взуття (у т. ч. й спеціальні), килими, штори, скатертини тощо.

За класифікацією, наведеною в пп. 3.2.4 НП(С)БОДС 121 «Основні засоби», затвердженого наказом Мінфіну від 12.10.10 р. № 1202, білизну, постільні речі, одяг та взуття обліковують у складі інших необоротних матеріальних активів (далі – ІНМА).

До відома! М’який інвентар, зокрема натільну та постільну білизну, постільні речі, у бухобліку в держсекторі включають до складу ІНМА.

Суб’єкти держсектору, які систематично отримують значний обсяг білизни, постільних речей, одягу та взуття для здійснення своєї діяльності (наприклад, заклади охорони здоров’я, соціального забезпечення, освіти тощо), до цієї групи зараховують:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали