• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Виявлено основний засіб, раніше не врахований у балансі: як облікувати

19.06.2019 1052 0 1

Ситуація: на території навчально-виховного комплексу (далі – НВК) розміщено лінію електропередачі та стовпи зі спеціальними лампами, з’єднані кабелями для освітлення. Жодних документів про їх установлення в бухгалтерії закладу немає. Під час проведення щорічної інвентаризації постало питання, у кого на балансі перебувають стовпи та кабелі для освітлення, оскільки територія школи вже давно не освітлюється. Керівництво доручило голові комісії з оприбуткування та списання основних засобів (далі – ОЗ) зробити запит до електричної компанії міста, аби виявити власника. Від компанії надійшла відповідь, що лінія електропередачі, розташована на території школи, перебуває на її (тобто електричної компанії) балансі, а от система зовнішнього освітлення (далі – СЗО) не є їхньою власністю. Який субрахунок обрати та як оприбуткувати систему освітлення школи?Ситуація: на території навчально-виховного комплексу (далі – НВК) розміщено лінію електропередачі та стовпи зі спеціальними лампами, з’єднані кабелями для освітлення. Жодних документів про їх установлення в бухгалтерії закладу немає. Під час проведення щорічної інвентаризації постало питання, у кого на балансі перебувають стовпи та кабелі для освітлення, оскільки територія школи вже давно не освітлюється. Керівництво доручило голові комісії з оприбуткування та списання основних засобів (далі – ОЗ) зробити запит до електричної компанії міста, аби виявити власника. Від компанії надійшла відповідь, що лінія електропередачі, розташована на території школи, перебуває на її (тобто електричної компанії) балансі, а от система зовнішнього освітлення (далі – СЗО) не є їхньою власністю. Який субрахунок обрати та як оприбуткувати систему освітлення школи?

Отже, власником СЗО фактично є школа, хоча наразі цей об’єкт не числиться на її балансі. Тому цю ситуацію слід виправляти. Нам треба визначити, чи є система освітлення ОЗ та на який субрахунок його віднести. Крім того, ми надамо відповіді на декілька важливих запитань.

Як назвати виявлений об’єкт?

Оскільки сам об’єкт містить декілька складових, які окремо працювати не можуть, пропонуємо назвати його, наприклад, система зовнішнього освітлення НВК або комплект зовнішнього освітлення НВК. Зауважимо, що для правильної ідентифікації назва ОЗ повинна виражати його сутність.

Якби ми створювали новий об’єкт з освітлення прилеглої території, то користувалися б ДБН В.2.5-28:2018. Нагадаємо, ці норми поширюються на проектування освітлення територій, приміщень нових та наявних, що підлягають реконструкції, будівель і споруд житлового, цивільного, виробничого призначення та цивільного захисту, місць виконання робіт на відкритих просторах, територій промислових та сільськогосподарських підприємств, залізничних колій, площ підприємств, зовнішнього освітлення міст, поселень та сільських населених пунктів, вулиць та доріг, озеленених територій (парки, сквери, лісопарки), зон відпочинку на ландшафтно-рекреаційних територіях та курортних зон, пляжів, пішохідних переходів, фасадів будівель, прибудинкових територій, дитячих майданчиків, сміттєвих майданчиків, автостоянок та гаражів, автозаправок, торговельних майданчиків, ринків, кладовищ.

Проте об’єкт уже існує і нам варто лише поставити його на облік та відремонтувати за потреби (перевірити стан кабелів та освітлювальних приладів). Отже, як назвати ОЗ, вирішувати комісії з оприбуткування ОЗ, а надалі для зручності будемо називати наш об’єкт СЗО.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали