• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Облік операцій із зеленими насадженнями

05.06.2019 341 0 1

Бюджетна установа придбала трирічні саджанці туї колоновидної (10 шт. по 130 грн/шт.), самшиту (15 шт. по 100 грн/шт.) та ялівцю (15 шт. по 145 грн/шт.). Усі саджанці придбано за рахунок КЕКВ 3110. Як правильно оформити та відобразити в обліку їх придбання та висадку? Чи відносяться такі зелені насадження до основних засобів (далі – ОЗ), адже їх вартість менше 6 000 грн.?

Багаторічні насадження – це штучні багаторічні насадження незалежно від їх віку; насадження всіх видів (дерева та кущі), озеленювальні та декоративні насадження на вулицях, площах, у парках, садах, скверах, на території установ, у дворах житлових будинків, живі огорожі, сніго- та полезахисні смуги, насадження для укріплення пісків і берегів річок, яро-балочні насадження тощо; штучні насадження ботанічних садів та інших науково-дослідних установ і навчальних закладів для наукових цілей та інші штучні багаторічні насадження (абзац сорок другий пп. 1.1 п. 1 розд. 2 Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку основних засобів суб’єктів державного сектору, затверджених наказом Мінфіну від 23.01.15 р. № 11, далі – Наказ № 11, Методрекомендації з ОЗ).

Молоді насадження усіх видів обліковуються окремо від насаджень, що досягли повного розвитку, тобто віку початку плодоношення, зімкнення крон тощо (абзац сорок другий пп. 1.1 п. 1 розд. 2 Методрекомендацій з ОЗ). Для цього застосовуються аналітичні рахунки.

Утім, незалежно від віку, насадження обліковуються на субрахунку 1017 «Тварини та багаторічні насадження», де ведеться облік довгострокових біологічних активів, які не пов’язані із сільгоспдіяльністю, та плодоносних рослин, пов’язаних із сільгоспдіяльністю, відповідно до Порядку застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженого наказом Мінфіну від 29.12.15 р. № 1219 (далі – Порядок № 1219).

Зверніть увагу! Для кожного виду багаторічних насаджень бажано розробити окремий аналітичний рахунок із додатковою деталізацією для молодих насаджень.

Наприклад, можна застосувати такі субрахунки:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали