• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Санкції за порушення правил обігу готівки

16.10.2019 706 0 0

Установи, які використовують у розрахунках готівкові кошти, зобов’язані дотримуватися вимог касової дисципліни, установленої НБУ. У разі їх порушення та виявлення зловживань під час здійснення готівкових операцій застосовуються фінансові санкції – штраф.

Розрахунки між суб’єктами господарювання (далі – СГ), а також фізособами можуть здійснюватися готівковими грошовими коштами, які отримані ними як виручка за роботу (товари, послуги), так і з банків.

Нагадаємо, що до СГ належать юрособи незалежно від організаційно-правової форми та форми власності. Зокрема, СГ визнаються й органи державної влади, органи місцевого самоврядування, а також органи адміністративно-господарського управління та контролю в частині їх діяльності з виробництва, реалізації, придбання товарів чи іншої господарської діяльності.

Зазначені розрахунки можуть здійснюватися також і шляхом переказу готівки для сплати відповідних платежів. Правила готівкового обігу врегульовано Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженим постановою Правління НБУ від 29.12.17 р. № 148 (далі – Положення № 148).

Коло суб’єктів, які повинні дотримуватися вимог Положення № 148, визначено п. 1 Положення № 148, зокрема, це:

  • юридичні особи (крім банків) та їх відокремлені підрозділи незалежно від організаційно-правової форми та форми власності;
  • органи державної влади та органи місцевого самоврядування у разі здійснення ними діяльності з виробництва, реалізації, придбання товарів чи іншої госпдіяльності.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали