• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Використання автошин для благоустрою території: що в обліку?

24.07.2019 108 0 1

Ситуація: бюджетна установа (навчальний заклад) списала автомобільні шини й оприбуткувала їх як вторинну сировину. Батьки дітей, які навчаються в цьому закладі, запропонували виготовити зі старих автошин вироби для оздоблення прилеглої території. Для цього потрібно було придбати фарбу. Батьки власноруч виготовили різні вироби з автошин, пофарбували та встановили їх. Як усі ці операції відобразити в бухобліку?

Відповідно до Порядку застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженого наказом Мінфіну від 29.12.15 р. № 1219 (далі – Порядок № 1219), для списання шин, що не підлягають подальшому використанню за призначенням, застосовується субрахунок 1518 «Інші виробничі запаси». На ньому ведеться облік спецобладнання, придбаного для виконання науково-дослідних робіт, відходів виробництва, невиправного браку, матеріальних цінностей, одержаних від ліквідації основних засобів, які не можуть бути використані як матеріали або запчастини (брухт, утиль), зношені шини тощо.

Запаси – це активи, які перебувають у формі сировини чи допоміжних матеріалів для використання у виробництві продукції, під час виконання робіт, надання послуг або для досягнення поставленої мети та/або задоволення потреб суб’єкта держсектору (абзац сьомий п. 4 розд. І НП(С)БОДС 123 «Запаси»).

Відповідно до п. 1 розд. ІІ НП(С)БОДС 123 запаси визнаються активом, якщо їх вартість можна достовірно визначити, існує ймовірність отримання суб’єктом держсектору майбутніх економічних вигід, пов’язаних з їх використанням, та/або вони мають потенціал корисності. І хоча створені власноруч вироби для оздоблення прилеглої території не мають жодної економічної вигоди, у них є потенціал корисності з огляду на те, що учні та відвідувачі навчального закладу отримають естетичну насолоду.

Придбані (отримані) або вироблені запаси зараховуються на баланс за первісною вартістю (п. 4 розд. ІІ НП(С)БОДС 123).

Первісною вартістю запасів, що виготовляються власними силами суб’єктів держсектору, визнається їх виробнича собівартість, яка визначається за відповідними НП(С)БОДС (п. 10 розд. ІІ НП(С)БОДС 123).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали