Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Нові роз’яснення щодо заповнення антикорупційної декларції

28.03.2017 2043 0 1

Для коректного застосування положень Закону від 14.10.14 р. № 1700-ІV «Про запобігання корупції» (далі – Закон № 1700) рішенням НАЗК від 11.08.16 р. № 3 затверджено роз’яснення щодо застосування окремих положень цього Закону.

Рішенням НАЗК від 16.03.17 р. № 85 згадане роз’яснення доповнено інформацією про заповнення декларації особами, для яких посада суб’єкта декларування не є основною або які обіймають посади, обидві з яких є посадами суб’єкта декларування.

Відповідно до ст. 46 Закону № 1700 у декларації зазначаються, зокрема, відомості про місце роботи (проходження служби) суб’єкта декларування, обійману посаду (п. 1 ч. 1 ст. 46 Закону № 1700), а також про посаду чи роботу, що виконується або виконувалася суб'єктом декларування за сумісництвом у звітному періоді (п. 11 ч. 1 ст. 46 Закону № 1700).

Проблемними у зв’язку із цим є ситуації, коли основне місце роботи суб’єкта декларування не пов’язане з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування або коли як основне місце роботи особи, так і робота (посада) за сумісництвом пов’язані з виконанням зазначених функцій.

Це стосується, наприклад, депутатів місцевих рад, які не працюють у раді на постійній основі, членів наглядових рад державних чи комунальних підприємств, для яких ця робота не є основною, тощо.

Зазначеним суб’єктам декларування слід керуватися таким:

1. У розділі декларації «Інформація про суб'єкта декларування» у полях, які стосуються місця роботи та обійманої посади, слід зазначити посаду, у зв’язку з якою виник обов’язок подати декларацію (наприклад, посаду депутата місцевої ради чи члена наглядової ради). Те саме стосується кандидатів на такі посади суб’єктів декларування.

Якщо ж особа обіймає дві посади, обидві з яких є посадами суб’єкта декларування (наприклад, члена виконавчого комітету місцевої ради та депутата місцевої ради або члена наглядової ради державного підприємства та державного службовця) і при цьому одна з посад віднесена до посад службових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище (відповідно до примітки до ст. 50 Закону № 1700), то в розділі «Інформація про суб'єкта декларування» вказується саме посада службової особи, яка займає відповідальне та особливо відповідальне становище, оскільки її декларація підлягає обов’язковій повній перевірці. Якщо жодна з посад суб’єкта декларування не віднесена до посад службових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, то вказується та посада, яка є основним місцем роботи суб’єкта декларування, у дужках указується інша обіймана посада.

2. При заповненні розділу декларації «Інформація щодо роботи за сумісництвом» у полях, які стосуються посади чи роботи, що виконується або виконувалася за сумісництвом, у зазначених ситуаціях слід виходити з того, яка робота є основною для особи. Відповідно, у цьому розділі зазначається лише посада чи робота, яка виконувалася у звітному періоді за сумісництвом до основної. Для прикладу:

  • якщо суб’єкт декларування є депутатом місцевої ради, але основною роботою для нього є робота на посаді керівника приватного підприємства, то в розділі декларації «Інформація щодо роботи за сумісництвом» така особа зазначає роботу депутатом місцевої ради та будь-яку іншу роботу (посаду), додаткову до основної;
  • якщо суб’єкт декларування є членом наглядової ради державного підприємства, а також є державним службовцем, то в розділі декларації «Інформація щодо роботи за сумісництвом» така особа зазначає посаду члена наглядової ради державного підприємства та будь-яку іншу роботу (посаду), додаткову до основної роботи на державній службі.

Читайте також:

Електронне декларування – 2017. Частина 1.

Електронне декларування – 2017. Частина 2.

 

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Баланс-Бюджет»

Аргументовані рекомендації, надійні рішення з питань планування, обліку, податків і контролю

4500 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали