Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Торговля горючим при изъятии РРО

22.09.2020 49 0 0

Осуществление розничной торговли горюче-смазочными материалами на АЗС конечному потребителю без применения РРО возможно только с соблюдением требований ст. 5 Закона Украины от 06.07.95 г. № 265/95-ВР в части применения должным образом зарегистрированного резервного РРО, сферой применения которого является продажа горючего.


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 28.08.2020 р. № 3599/ІПК/99-00-07-05-01-06

Державна податкова служба України розглянула запит (далі - Товариство) про надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України повідомляє.

Відповідно до листа Товариство здійснює реалізацію паливно-мастильних матеріалів на АЗС.

Питания. Чи мало право та можливість Товариство, здійснювати роздрібну торгівлю паливно-мастильними матеріалами на АЗС кінцевому споживачу, без застосування вилучених рестораторів розрахункових операцій?

Правовідносини у цій сфері регулюються Податковим кодексом України (далі - Кодекс) та Законом України від Об липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (далі - Закон № 265).

Законом № 265 визначено правові засади застосування реєстратора розрахункових операцій (далі - РРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Дія його поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Встановлення норм щодо незастосування РРО у інших законах, крім Податкового кодексу України, не допускається.

Згідно з пунктом 1 статті 3 Закону № 265 суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі,
зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні реєстратори розрахункових операцій зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Також, у відповідності до пункту 2 статті 3 Закону № 265 суб'єкти гомподарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі, зобов'язані видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Форму та зміст  розрахункового документа визначеноьПоложенням про форму та зміст розрахункових документів, яке затверджене наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11.02.2016 за № 220/28350 (далі - Положення № 13).

У відповідності з статтею 5 Закону № 265, на період виходу з ладу реєстратора розрахункових операцій та здійснення його ремнту або у разі тимчасового, небільше 7 робочих днів, відключення електроенергії проведення розрахункових операцій здійснюється з використанняґм книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки або із застосуванням належним чином зареєстрованого резервного реєстратора розрахункових операцій.

Разом з чим пунктом 12 статті 9 Закону № 265 визначено, що РРО та розрахункові книжки не. застосовуються, якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (оптова торгівля тощо).

також, статтею 9 закону № 265 визначено випадки коли реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються.    

Згідно зі статтею 10 Закону № 265, перелік окремих форм та умов, проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводиш розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок га книг обліку розрахункових операцій, а також граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), при перевищенні якого застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій є обов’язковим, встановлюються Кабінетом Міністрів України за поданням центральних органів виконавчої влади, що забезпечують формування державної економічної політики, формування та реалізацію державної фінансової політики.

Розрахункові книжки не застосовуються у випадках здійснення підприємцяцької діяльності, визначених статтею 9 цього Закону.

З урахуванням викладеного та заданих Товариством питань повідомляємо, що здійснення роздрібної торгівлі паливно-мастильними матеріалами на АЗС кінцевому споживачу, без застосування рестораторів розрахункових операцій можливо лише з дотриманням вимог- статті 5 Закону України від 06 липні 1995 року № 265/95-ВР «Про застосуванні реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», в частині застосуванням належним чином зареєстрованого резервного реєстратора розрахункових операцій, сферою застосування якого с продаж пального.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Податкового кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы