Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Щодо порядку самостійного оформлення податкових накладних, нарахування та сплати ПДВ та податку на прибуток філією

МІЖРЕГІОНАЛЬНЕ ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС —

ЦЕНТРАЛЬНИЙ ОФІС З ОБСЛУГОВУВАННЯ ВЕЛИКИХ ПЛАТНИКІВ

ЛИСТ

04 вересня 2015 року № 1149/10/28-05-19

Щодо порядку самостійного оформлення податкових накладних, нарахування та сплати податку на додану вартість, складання декларації з податку на прибуток, нарахування та сплати податку на прибуток відокремленим структурним підрозділом підприємства — філією


Починаючи з 1 сiчня 2015 року, складання податкових накладних/розрахункiв коригування здiйснюється за формою i в порядку, затвердженими наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 22.09.2014 № 957 «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної» iз змiнами та доповненнями (далi — Порядок № 957).

Вiдповiдно до Порядку № 957 якщо не зареєстрованi платниками податку на додану вартiсть фiлiї та iншi структурнi пiдроздiли платника податку самостiйно здiйснюють постачання товарiв/послуг та проводять розрахунки з постачальниками/споживачами, то зареєстрований платник податку, до складу якого входять такi структурнi пiдроздiли, може делегувати фiлiї або структурному пiдроздiлу право складання податкових накладних. Для цього платник податку повинен кожнiй фiлiї та кожному структурному пiдроздiлу присвоїти окремий цифровий номер, про що має письмово повiдомити контролюючий орган за мiсцем його реєстрацiї як платника податку на додану вартiсть.

З цiєю метою надають Повiдомлення про делегування фiлiям (структурним пiдроздiлам) права виписки податкових накладних (додаток 2 до Порядку № 966). При цьому в гр. 2 Повiдомлення зазначають код фiлiї з Єдиного державного реєстру юридичних осiб та фiзичних осiб — пiдприємцiв (ЄДРПОУ). Такий код є лише у фiлiй i представництв, тому делегувати право ведення оформлення виписки податкових накладних пiдприємство може лише тим фiлiям, якi мають iдентифiкацiйний код ЄДРПОУ (вiдомостi про якi внесено до ЄДРПОУ).

Отже, для того, щоб фiлiя одержала право виписки податкових накладних, необхiдно:

1) видати наказ про делегування фiлiї права виписки податкових накладних;

2) присвоїти фiлiї окремий цифровий код (номер, шифр);

3) повiдомити податковий орган про прийняте рiшення шляхом подання разом з декларацiєю за звiтний перiод, в якому було прийнято рiшення про делегування, Повiдомлення.

При цьому в Положеннi про фiлiю або в iншому внутрiшньому документi пiдприємства бажано обумовити особливостi виписки податкових накладних фiлiєю.

При складаннi податкової накладної фiлiєю чи iншим структурним пiдроздiлом платника податку в графi «Продавець» податкової накладної зазначаються найменування головного пiдприємства, зареєстрованого як платник податку, що визначено статутними документами, та найменування такої фiлiї (структурного пiдроздiлу).

При заповненнi реквiзиту «Мiсцезнаходження (податкова адреса) продавця» зазначається мiсцезнаходження юридичної особи, зареєстрованої як платник ПДВ, а також може зазначатися адреса фiлiї (структурного пiдроздiлу), якiй (якому) делеговано право складання податкових накладних , i яка фактично є вiд iменi головного пiдприємства (покупця) стороною згiдно договору та постачає товари/послуги.

У разi постачання товарiв/послуг фiлiї (структурному пiдроздiлу) платника податку при складаннi податкової накладної у графi «Покупець» разом iз найменуванням головного пiдприємства, зареєстрованого як платник податку на додану вартiсть, зазначається найменування такої фiлiї (структурного пiдроздiлу), яка фактично є стороною договору вiд iменi головного пiдприємства (покупця).

Порядковий номер податкової накладної складається з трьох частин, в третiй частинi якого зазначається цифровий номер фiлiї чи структурного пiдроздiлу при складаннi податкової накладної фiлiєю чи структурним пiдроздiлом платника податку. У разi коли податкова накладна заповнюється самим платником податку, номер фiлiї чи структурного пiдроздiлу не заповнюється.

Пунктом 19 Порядку № 957 визначено, що усi податковi накладнi скрiплюються електронними цифровими пiдписами посадових осiб платника податку та електронним цифровим пiдписом, що є аналогом вiдбитка печатки постачальника (продавця).

Податкова накладна не скрiплюється електронними цифровими пiдписами (печаткою) отримувача (покупця) товарiв/послуг.

Для делегування права пiдпису податкової накладної та/або розрахунку коригування iншiй посадовiй особi, платник податку отримує засоби електронного цифрового пiдпису в акредитованих центрах сертифiкацiї ключiв для такої особи та подає контролюючому органовi за мiсцем реєстрацiї посиленi сертифiкати електронного цифрового пiдпису зазначеної особи. У такому разi електроннi цифровi пiдписи посадових осiб платника податку накладаються у такому порядку: першим — електронний цифровий пiдпис посадової особи, якiй делеговано право пiдпису податкової накладної та/або розрахунку коригування; другим — електронний цифровий пiдпис, що є аналогом вiдбитка печатки платника податку (за наявностI) (п. 5 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 29 грудня 2010 № 1246).

Починаючи з 1 сiчня 2015 року, всi податковi накладнi/розрахунки коригування до них складаються платниками податку виключно в електронному виглядi.

Вiдповiдно до п.2 Порядку № 957 усi податковi накладнi пiдлягають реєстрацiї в Єдиному реєстрi податкових накладних у порядку, затвердженому постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 29 грудня 2010 року № 1246 (далi — Порядок № 1246) .

Щодо механiзму вiдкриття та закриття рахункiв у системi електронного адмiнiстрування податку на додану вартiсть, то такий механiзм визначений Порядком електронного адмiнiстрування податку на додану вартiсть, затвердженим постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 16 жовтня 2014 року № 569 (далi — Порядок № 569).

Вiдповiдно до п. 5 Порядку № 569 електроннi рахунки вiдкриваються виключно на пiдставi реєстру платникiв податку, який ДФС пiсля присвоєння особi iндивiдуального податкового номера платника податку надсилає Казначейству. Для фiлiй чи окремих структурних пiдроздiлiв вiдкриття електронних рахункiв в Казначействi не передбачено.

Отже, якщо платник податку делегував своїй фiлiї право складання податкових накладних, на таку фiлiю поширюються загальнi правила складання та реєстрацiї в ЄРПН податкових накладних, а електронний рахунок у системi електронного адмiнiстрування податку на додану вартiсть в Казначействi вiдкривається виключно платнику податку — головному пiдприємству.

У разi отримання оплати за товари/послуги вiд фiлiї , якiй право виписки податкових накладних головним пiдприємством не було делеговано, при виписуваннi податкової накладних продавець повинен зазначати найменування, мiсцезнаходження, податковий номер головного пiдприємства такої фiлiї , зареєстрованого як платник податку, що передбаченi статутними документами.

Стосовно самостiйного складання декларацiї з податку на прибуток вiдокремленим структурним пiдроздiлом, з 01.01.2015 р. фiлiї не є самостiйними платниками податку на прибуток. Неможлива вже й консолiдована сплата податку на прибуток.

У зв’язку з цим податок на прибуток за всi фiлiї розраховує та сплачує головне пiдприємство за своїм мiсцезнаходженням. Це пiдтверджено листом ДФСУ вiд 29.01.2015 р. № 2707/7/99-99-19-02-01-17.

Причому в 2015 р. авансовi внески з податку на прибуток за сiчень — лютий 2015 р. при консолiдованiй сплатi податку сплачувалися за мiсцезнаходженням фiлiй, а починаючи з березня 2015 р. — виключно за мiсцезнаходженням головного пiдприємства.

У зв’язку з цим у Розрахунку податкових зобов’язань щодо сплати консолiдованого податку на прибуток за 2014 рiк, затвердженому наказом МФУ вiд 28.01.2013 р. № 39, визначення щомiсячних авансових внескiв, якi пiдлягають сплатi в березнi 2015 року — травнi 2016 року, не проводилося (листи ДФСУ вiд 29.01.2015 р. № 2707/7/99-99-19-02-01-17 та вiд 02.03.2015 р. № 7025/7/99-99-19-02-02-17).

Таким чином, податок на прибуток розраховує головне пiдприємство в загальному порядку на пiдставi даних бухгалтерського облiку, якi мiстять у собi й показники фiлiї.

Вiдповiдно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ податкова консультацiя має iндивiдуальний характер i може використовуватися виключно платником податкiв, якому надано таку консультацiю.

 

Джерело: http://golovbukh.ua/regulations/2341/...

 

Комментарии к материалу

Лучшие материалы