Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

РРО + кассовая книга в обособленном подразделении: как оприходовать наличку?

11.10.2019 583 0 0


В Индивидуальной налоговой консультации от 23.08.19 г. № 3979/6/99-99-14-05-01-15/ІПК ГФС разъяснила, как приходовать наличные поступления в обособленном подразделении предприятия, если это подразделение применяет РРО и ведет кассовую книгу.

Вывод такой: достаточно записи в кассовой книге на основании приходных кассовых ордеров. Значит, отсутствие записи в КУРО (при ее наличии) и сформированного Z-отчета не влияет на факт оприходования наличных. Таким же будет порядок оприходования налички и в случае отключения электроэнергии, когда невозможно распечатать фискальный отчет. 

Однако это не значит, что Z-отчет можно вообще не формировать. Ведь такой отчет – одна из составляющих электронной отчетности по РРО (п. 7 ст. 3 Закона от 06.07.95 г. № 265/95-ВР, далее – Закон № 265). 

А что будет, если вы обязаны подать в ГНС копии расчетных документов и фискальных отчетных чеков РРО по проводным или беспроводным каналам связи, но не сделали этого? Хотим предупредить: за такое нарушение предусмотрен штраф в размере 10 НМДГ, то есть 170 грн (п. 9 ст. 17 Закона № 265).


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 23.08.2019 р. № 3979/6/99-99-14-05-01-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.

Щодо оприбуткування готівкової виручки на відокремленому підрозділі (магазині), де застосовується реєстратор розрахункових операцій (далі - РРО), у разі ведення касової книги (питання 1).

Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою Правління Національного банку України від 29.12.2017 № 148, розроблено відповідно до Закону України «Про Національний банк України» (далі - Положення № 148) і визначає порядок ведення касових операцій у національній валюті України юридичними особами (крім банків) та їх відокремленими підрозділами незалежно від організаційно-правової форми та форми власності (далі - підприємства), органами державної влади та органами місцевого самоврядування під час здійснення ними діяльності з виробництва, реалізації, придбання товарів чи іншої господарської діяльності (далі - установи), фізичними особами, які здійснюють підприємницьку діяльність (далі - фізичні особи - підприємці) (далі разом у текс), фізичними особами.

Пунктом 11 розділу II Положення № 148 передбачено, що готівка, що надходить до кас, оприбутковується у день одержання готівки в повній сумі.

Оприбуткуванням готівки у касах установ/підприємств та їх відокремлених підрозділів, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО та з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги, є здійснення обліку готівки у повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.

Оприбуткуванням готівки у касах відокремлених підрозділів установ/підприємств, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО без ведення касової книги, є забезпечення зберігання щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних «Z-звітів») в електронній формі протягом строку, визначеного пунктом 44.3 статті 44 Податкового кодексу України, і занесення інформації згідно з фіскальними звітними чеками до відповідних книг обліку (КОРО - у разі її використання).

Враховуючи зазначене, оприбуткуванням готівки у касі відокремленого підрозділу (магазині), де проводяться готівкові розрахунки із застосуванням РРО та з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги, є здійснення обліку готівки у повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.

Отже, у разі, якщо РРО вийшов із ладу або було відключення електроенергії та неможливо зняти з РРО щоденний фіскальний звітний чек (щоденний «Z-звіт»), то оприбуткуванням буде здійснення обліку готівки у повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.

Щодо застосування штрафних санкцій за неоприбуткування готівки на відокремленому підрозділі (магазині) (питання 2).

На сьогодні штрафні санкції, передбачені Указом Президента України від 12.06.1995 № 436/95 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки», до суб’єктів господарювання не застосовуються, у зв’язку з втратою чинності зазначеним указом.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы