Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Реалізація нафтопродуктів через мережу АЗС вважається їх роздрібним продажем для некомерційного використання

Платником акцизного податку є особа - суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів, - зазначається у п.п. 212.1.11 п. 212.1 ст. 212 Податкового кодексу України.

При цьому реалізація суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів - це продаж пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, товарів, зазначених у п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 ПКУ (нафтопродукти, скраплений газ, речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, а також паливо моторне альтернативне), безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб’єктах господарювання громадського харчування (абзаци перший та другий п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

Якщо суб’єкт господарювання здійснює продаж нафтопродуктів або скрапленого газу іншому суб’єкту господарювання для використання у його комерційній діяльності, то такі операції не є об’єктом оподаткування акцизним податком. Водночас, якщо такий продаж здійснюється через мережу АЗС та/або пункти реалізації газу, то така реалізація незалежно від форми розрахунків, є роздрібним продажем нафтопродуктів та/або газу кінцевому споживачеві для їх некомерційного використання. Таким чином, податкові зобов’язання зі сплати 5-відсоткового акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів виникають у особи, яка безпосередньо здійснює відпуск нафтопродуктів та/або газу через мережу АЗС та/або пункти реалізації газу безпосередньо споживачам, незалежно від умов продажу нафтопродуктів та форми розрахунків (готівкова, безготівкова), під час здійснення розрахункових операцій.

Слід зазначити, що чинними нормами ПКУ не передбачено визначення поняття «некомерційне» або «комерційне» використання підакцизних товарів.

Відповідно до економічної сутності комерційне використання підакцизних товарів передбачає подальший перепродаж, перероблення (використання як сировини) чи перетворення товарів, а некомерційне споживання товару передбачає використання його для кінцевого споживання, тобто не передбачає подальшого перепродажу, перероблення (використання як сировини) чи перетворення товарів.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (веб-портал ДФС, вкладинка «Інформаційно-довідковий ресурс», дане роз’яснення у категорії 116.02)

Прес-служба ГУ ДФС у Хмельницькій області

Джерело: http://km.sfs.gov.ua/media-ark/news-a...

 

Комментарии к материалу

Лучшие материалы