На компенсації за мобілізованих працівників мають право і ФОП
21.09.2015 10 0 0
Ухвала Київського апеляційного адмінсуду від 11.08.2015 № 739/716/15-а
Суди вважають, що дія Порядку виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою КМУ Про затвердження Порядку виплати компенсації за 2014 - 2015 роки підприємствам, установам, організаціям, фермерським господарствам, сільськогосподарським виробничим кооперативам незалежно від підпорядкування і форми власності та фізичним особам - підприємцям у межах середнього заробітку працівників, призваних на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятих на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану, а також працівникам, які були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період та які підлягають звільненню з військової служби у зв'язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу у зв'язку з прийняттям на військову службу за контрактом від 04.03.2015 № 105 (далі — Постанова № 105), поширюється в т. ч. і на фізосіб-підприємців. Останні теж зобов’язані виплачувати працівникам, що перебувають із ними в трудових відносинах, середній заробіток за період їх перебування на військовій службі за призовом під час мобілізації, на особливий період, та мають право на отримання компенсації цих виплат з держбюджету.
Положення статті 119 Кодексу законів про працю (КЗпП), якими встановлено гарантії для працівників на час виконання державних або громадських обов’язків, не містять жодних застережень щодо непоширення цих гарантій на працівників, які працюють у ФОП за трудовими договорами. Тож і на мобілізованих працівників ФОП поширюються гарантії, передбачені частиною 3 статті 119 КЗпП, — щодо компенсації з бюджету середнього заробітку.
Постанова № 105 — підзаконний нормативно-правовий акт, прийнятий на основі і на виконання приписів статті 119 КЗпП. Тому її зміст не може суперечити змісту КЗпП, що має вищу юридичну силу, зокрема й щодо дії за колом осіб, на яких він поширюється. Та й у самій постанові немає застережень про її непоширення на ФОП та осіб, які перебувають з ними в трудових відносинах.
Джерело: http://golovbukh.ua/news/na_kompensat...
Комментарии к материалу