Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Куда обращаться, чтобы место хранения алкоголя внести в ЕГР

18.10.2019 305 0 0

Для получения справки о внесении места хранения алкогольных напитков в Единый государственный реестр обществу необходимо обратиться с заявлением о внесении места хранения в территориальный орган ГНС по месту хранения алкогольных напитков.


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 04.10.2019 р. № 607/6/99-00-04-01-01-15/ІПК

Державна податкова служба України розглянула звернення (далі - Товариство) щодо надання консультації стосовно внесення місця зберігання алкогольних напоїв до Єдиного державного реєстру та в межах компетенції повідомляє.

Товариство, яке займається роздрібною торгівлею алкогольних напоїв у господарській діяльності цікавить питання щодо внесення до Єдиного реєстру місця зберігання, якщо воно розташоване в іншій області, що місце торгівлі вказане у ліцензії на право роздрібної торгівлі та до якого територіального органу потрібно звертатися Товариству для отримання довідки про внесення місця зберігання до Єдиного державного реєстру.

Згідно з п.п. 14.1.36 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України господарська діяльність - це діяльність особи, що пов’язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комі лі, доручення та агентськими договорами.

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцзм плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами і пальним, забезпечення їх високої якості та захисту здоров’я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України визначені Законом України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (зі змінами) (далі - Закон № 481).

Відповідно до ст. 15 Закону № 481 роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявнос ті у них ліцензій.

Ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади в містах, районах, районах у містах Києві та Севастополі та місцем торгівлі суб'єкта господарювання терміном на один рік і підлягають обов'язковій реєстрації в органі доходів і зборів, а у сільській місцевості - і в органах місцевого самоврядування за місцем торгівлі суб'єкта господарювання.

Статтею 1 Закону № 481 визначено, що місце зберігання - місце, яке використовується для зберігання спирту, або приміщення, яке використовується для зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, відомості про місцезнаходження якого внесені до Єдиного реєстру.

Відповідно до ст. 15 Закону № 481 та п. 1.4 Порядку ведення Єдиною державного реєстру місць зберігання, затвердженого наказом ДПА України від 28.05.2002 № 251, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.08.2002 за № 670/6958 (зі змінами), алкогольні напої та тютюнові вироби повинні зберігатись у місцях зберігання, що внесені до Єдиного реєстру незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб’єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.

Внесення даних до Єдиного реєстру проводиться на підставі заяви суб'єкта господарювання з обов'язковим зазначенням місцезнаходження місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а також: для юридичних осіб - найменування, місцезнаходження, коду Єдиного державного реєстр/ юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; для фізичних осіб - підприємців - прізвища, імені, по батькові, місця проживання, реєстраційного номера облікової картки платника податків.

До заяви додаються копія виданої заявнику ліцензії на відповідний вид діяльності, засвідчена нотаріально або посадовою особою органу ліцензування, та документ, що підтверджує право користування цим приміщенням.

Суб'єкти господарювання, які отримали ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, вносять до Єдиного реєстру тільки ті місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, що розташовані за іншою адресою, ніж місце здійснення торгівлі.

Постановою Кабінету Міністрів України від 05 серпня 2015 року № 609 «Про затвердження переліку органів ліцензування та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» органом ліцензування видів господарської діяльності, зокрема з роздрібної торгівлі алкогольними напоями визначено територіальні органи ДПС.

Враховуючи викладене вище, для отримання довідки про внесення місця зберігання алкогольних напоїв до Єдиного державного реєстру, Товариству необхідно звернутися із заявою про внесення місця зберігання до територіального органу ДПС за місцем зберігання алкогольних напоїв.

Відповідно до п.п. 52.2. ст. 52 Податкового кодексу України індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы