• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Законодавці прогнозують збільшення бюджетних надходжень від податків

Бюджетні надходження від податків у 2015 році мають зрости на 32 % і досягти 366,2 млрд грн.

Окрім загального зростання податкових надходжень вражає непропорційне зростання:

– ПДФО – втричі через підвищення ставок, очікувану легалізацію зарплат та зміну в міжбюджетних трансфертах;

– ввізного мита – у 2,6 разу через курсове подорожчання імпорту та запровадження додаткового імпортного збору за ставками 10 % і 5 % (відбудеться після введення в дію відповідного Закону, тобто після завершення консультацій із цього приводу з міжнародними фінансовими організаціями), крім енергетичного імпорту, банківських металів та гуманітарної допомоги);

– рентних платежів та акцизів – за рахунок девальвації гривні, підвищення ставок акцизів та розширення бази обкладення акцизним податком.

Водночас значно знижено суму доходів від податку на прибуток (через багатомільярдну переплату за наслідками декларування за 2013 рік та зростання збитків підприємств у 2014 році).

Також зменшаться надходження за іншими податковими платежами внаслідок скорочення їх кількості (скасовано туристичний збір, цільову надбавку на газ, збір на виноградарство і хмелярство) та об’єднання з іншими податками (з рентною платою об’єднано податок на воду, збір за використання лісових ресурсів, з акцизом – транспортний збір та надбавки на електричну і теплову енергію тощо).

Як зазначено у тексті пояснювальної записки до Закону про Держбюджет-2015, при його розробці враховано погіршення фінансового стану більшості підприємств, а також очікувані результати податкової реформи. Тому акцент зроблено на майнових податках, акцизах та оподаткуванні виплат фізичним особам.

1 из 1

Комментарии к материалу

Лучшие материалы

Законодавці прогнозують збільшення бюджетних надходжень від податків