Українські папери дорожчають, незважаючи на загрозу дефолту
23.07.2015 225 0 0
Інвестори, швидше, оптимістично дивляться на перспективи досягнення сприятливого для власників облігацій України угоди з урядом країни, свідчать котирування паперів.
Єврооблігації з погашенням у липні 2017 в середу подорожчали на 1,7 цента до 55,3 цента до доларового номіналом. На початку липня ціна паперів становила 48 центів.
За даними агентства, ризик дефолту України за своїми зобов'язаннями протягом року оцінюється зараз в 27,9%, що є найвищим показником у світі. У п'ятницю Україна повинна виплатити купон за єврооблігаціями в $ 120 млн. У разі невиплати грошей після закінчення 10 днів Україна може бути оголошений дефолт, що дасть можливість власникам всіх паперів зажадати дострокового погашення українських зобов'язань.
Минулого тижня Україна вперше провела прямі переговори з комітетом кредиторів. За даними Financial Times, переговори не привели до прориву. "Подолати розрив у позиціях України та її міжнародних кредиторів буде нелегко", - констатує газета.
Як повідомляли ЗМІ, в середу повинна була пройти чергова телефонна конференція з кредиторами.
Київ неодноразово попереджав про можливість введення мораторію на виплати за боргами, якщо кредитори не погодяться на реструктуризацію, що включає в себе списання 40% основної суми боргу.
Минулого тижня глава Мінфіну України Наталія Яресько, відповідаючи в ефірі телеканалу "1 + 1" на запитання, чи буде уряд України вводити мораторій на зовнішні виплати, сказала: "Я не можу цього сказати сьогодні, але думаю, оскільки у нас є прогрес, то це дуже позитивно. І ми повинні на позитиві будувати зараз наступні кроки ".
За її словами, теоретично мораторій може бути введений, але зараз таких конкретних планів немає. "У мене план один зараз - робити прогрес і досягти домовленостей (з кредиторами - ІФ)", - підкреслила Н.Яресько.
Аналітики Goldman Sachs раніше відзначали, що, якщо Україна зробить 24 липня платіж по паперах, це знизить довіру до її загрозам оголосити мораторій і, відповідно, послабить її переговорні позиції, тому сценарій дефолту в банку вважають базовим.
Реструктуризація єврооблігацій є частиною програми міжнародної допомоги Україні, проте переговори з кредиторами тупцювали на місці з березня по кінець червня.
Кредитори вважають, що і без списання основної суми Україна зможе укластися в необхідні МВФ параметри боргового навантаження, пропонуючи тривалу відстрочку виплат. В якості поступки Україна запропонувала здійснити випуск додаткових паперів - "інструменту відновлення вартості", який компенсуватиме втрати кредиторів від списання боргу в тому випадку, якщо економіка буде відновлюватися швидше, ніж прогнозувалося.
На думку аналітика JPMorgan Ніколайе Олександру, найбільш імовірно, що боргова операція Україні буде включати незначні списання. "Враховуючи завзятість України, а також тяжіє ризики країни, ми вважаємо рівноцінними шанси завершення реструктуризації зі списаннями і без них, хоча і схиляємося до того, що списання будуть в межах 10-20%. Це - невелике коректування, яку частково можуть компенсувати запропоновані інструменти з прив'язкою до ВВП ", - заявив експерт.
"Наш базовий сценарій передбачає списання 25% основної суми боргу. Такий обсяг є достатнім для виконання всіх трьох вимог МВФ, які були поставлені перед урядом на початку боргової операції", - сказав керівник аналітичного підрозділу української групи ICU Олександр Вальчишен.
Джерело: http://interfax.com.ua/news/economic/...
Комментарии к материалу