У Мінфіні відбулося перше засідання міжвідомчої робочої групи щодо управління фіскальними ризиками
10.02.2016 115 0 0
За ініціативи Міністерства фінансів, 9 лютого 2016 року відбулося перше засідання міжвідомчої робочої групи щодо управління фіскальними ризиками за участі представників німецької делегації. Дана група має на меті запровадити новий, європейський підхід до оцінки діяльності державних підприємств та впливу їх діяльності на державний бюджет.
На сьогодні в Україні існує понад 3340 підприємств державної власності, з яких 45 % не працюють. Інші 55 % держпідприємств, що здійснюють активну економічну діяльність понесли збитки в обсязі 115 млрд.грн., що становить 7,2 % від ВВП країни. В той час, як дані підприємства володіють активами сумарною вартістю 870 млрд. грн., чи 22 % від ВВП, загальний обсяг дивідендів, сплачений ними до бюджету за результатами 2014 року, становить лише 0,7 % від загального обсягу доходів держбюджету.
Низька ефективність державних підприємств створює значні фіскальні ризики для бюджету країни, зокрема через:
- зниження надходжень до бюджету через зниження перерахування податків та дивідендів державними підприємствами
- потенційні загрози, що несуть в собі гарантовані державою боргові зобов'язання держпідприємств
- хронічне недофінансування держпідприємств, що може призвести до збільшення потреб у прямому фінансуванні окремих видів діяльності з бюджету
А крім питання ефективності та впливу на бюджет, саме з управлінням державними підприємствами пов’язана левова частка звинувачень у корупції та політичного тиску.
З метою мінімізації даних ризиків, збільшення прозорості та попередження корупції, Уряд наполягає на якнайскорішій приватизації більшості державних підприємств та зменшенні кількості тих держпідприємств, що залишилися. Також Міністерство фінансів має на меті розпочати системну роботу щодо оцінки фіскальних ризиків від роботи держпідприємств, а також мінімізації негативного впливу діяльності державних підприємств на бюджет і фіскальну політику країни в цілому.
Важливим кроком є створення міжвідомчої робочої групи, за ініціативи Міністерства фінансів, що буде скоординовано працювати над вирішенням даної проблеми. До складу робочої групи увійшли представники Міністерства фінансів, Міністерства економічного розвитку та торгівлі, Фонду державного майна, Міністерства інфраструктури, Міністерства аграрної політики та продовольства, Міністерства енергетики та вугільної промисловості.
Джерело: http://www.kmu.gov.ua/control/publish...
Комментарии к материалу