Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Суд скасував вказівку Уряду для держструктур виплачувати зарплати через держбанки

15 червня Окружний адмінсуд м. Києва задовольнив частково позов Приватбанку до уряду, ДФС, Мінфіну, СБУ, ГПУ, Міноборони, МВС, МЗС, низки інших держвідомств, визнавши протиправним Кабміну №74 від 08.09.2014, яке зобов’язувало вказані держструктури перевести зарплатні проекти в держбанки.

Також суд визнав протиправним та скасував протокольне рішення Кабміну №76 від 11.09.2014, яким вказані держвідомства отримали доручення до 01.11.2014 укласти з держбанками договорів щодо виплати зарплати працівникам, а також вжити до 01.12.2014 заходів щодо забезпечення здійснення розрахунково-касового обслуговування держбанками суб`єктів господарювання держасектору економіки, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, та інших підприємств, установ та організацій, які належать до сфери управління цих органів.

Крім того, суд зобов’язав Кабмін утриматись від вчинення дій, спрямованих на примусове переведення підпорядкованих міністерств, центральних органів держвлади та підприємств держформи власності та всіх працівників цих установ на обслуговування виключно у держбанки «всупереч вимогам постанови Кабміну №318 від 22.04.2005 "Про удосконалення механізму виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ та державної соціальної допомоги".

Згідно з цим документом, виплата зарплати працівникам бюджетних установ здійснюється за їх письмовою згодою через уповноважені банки, які визначаються за результатами відкритого конкурсу, що проводиться постійно діючою комісією у порядку, встановленому Міністерством фінансів.

«Чинним законодавством не визначено жодних переваг для державних банків, які є уповноваженими банками, щодо укладання з ними органами державної влади договорів щодо виплати заробітної плати працівникам.

Відповідно до абзацу 4 частини другої статті 15 Закону України "Про захист економічної конкуренції" антиконкурентними діями органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю, зокрема, визнаються пряме або опосередковане примушення суб`єктів господарювання до пріоритетного укладення договорів, першочергової поставки товарів певному колу споживачів чи першочергового їх придбання у певних продавців.

Статтею 17 зазначеного Закону встановлено, що забороняються дії чи бездіяльність органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю (колегіального органу чи посадової особи), що полягають у схиленні суб`єктів господарювання, органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю до порушень законодавства про захист економічної конкуренції, створенні умов для вчинення таких порушень чи їх легітимації», - вказується в постанові Окружного адмінсуду м. Києва.

"Перемога!" - прокоментував це рішення служителів Феміди перший заступник глави правління Приватбанку Олег Гороховський. – "Тепер ніщо не заважає всім, кого насильно перевели повернуться на обслуговування в Приватбанк, Райффайзенбанк, Укрсиббанк та інші банки, які їм подобаються, а не в ті, в які їх «засунули» неринковими методами".

У вказаній вище постанові Адмінсуду м. Києва вказувалося, що згідно з порядком, встановленим законодавством, вона може бути оскаржена в апеляційному суді.

Водночас як повідомляє прес-служба Приватбанку, 1 липня 2015 року постанова Окружного адмінсуду Києва від 15 червня набрала чинності.

Джерело: http://finbalance.com.ua/news/Sud-1-o...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы