Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Експертна думка: Приватизація недобудов: Кабмін знижує ціни на об'єкти до нуля

 

Уряд запропонував залучити додаткові кошти до бюджету, спростив процедуру приватизації недобудов. Проте екс-глава ФДМ Олександр Бондар упевнений, що в умовах падіння економіки Кабмін лише погіршує ситуацію, знижуючи вартість на ці об'єкти до нуля.

У Кабінеті міністрів заявили, що знайшли спосіб заробити на недобудовах. Уряд запропонував спростити процедуру їх приватизації, що в кінцевому результаті дозволить залучити додаткові кошти до бюджету.

Відповідно до законопроекту, недобудову можуть продавати без земельної ділянки, якщо на цей об'єкт є попит. Плани уряду щодо заробітку на недобудованих об'єктах в ефірі радіостанції Голос Столиці прокоментував екс-глава Фонду державного майнаОлександр Бондар.

Чи є попит на недобудовані об’єкти?

— Навіть в роки, коли був підйом економіки і досить великий попит на об'єкти приватизації, об'єкти незавершеного будівництва було важко продавати. До речі, з землею майже нічого і не продавалося і раніше, тому що об'єкти знаходяться в такому стані, що краще побудувати новий. Зараз, коли вся економіка на спаді, підприємства зупиняються, говорити про якісь процедури, які покращать продаж незавершеного будівництва, просто повний абсурд. У нас взагалі уряд займається законотворчістю, яка не має ніякого сенсу, тому що поки економіка в занепаді, поки інвестори збігають з України, про продаж якихось об'єктів взагалі не варто говорити.

Тоді навіщо ці правила намагаються спростити?

— Завдання уряду, влади полягає в тому, щоб задовольнити міжнародні фінансові організації, щоб вони дали черговий транш. Скоріш за все це заклали в якусь матрицю по виконанню умов по приватизації, там є інші абсолютно безглузді законопроекти, які начебто стримують процес приватизації. У нас достатньо виважена нормальна законодавча база, яка дозволяла досить вдало продавати об'єкти, було б бажання і політична воля. Проблема в іншому — в цей період спаду уряд замість того, щоб покращити інвестиційний клімат, робить його гіршим і змінює процедури, аби якусь діяльність демонструвати активну.

Але в уряді анонсували, що отримають додатковий прибуток завдяки цьому.

— Це взагалі взаємовиключаючі позиції уряду. Вони змінюють так процедури, що зменшується вартість об'єктів, вводять голандські аукціони, по яким ціна буде падати до нуля. Про яке надходження в бюджет можна говорити? Тим більше, що незавершене будівництво ніколи не виконувало роль наповнення бюджету. Там було головне завдання — хоч якогось знайти інвестора, який добудує цей об'єкт. Тому по незавершеному будівництву говорити про надходження в бюджет - це взагалі нісенітниця, яку я не можу зрозуміти.

Тобто інвестори сьогодні не зацікавлені у приватизації недобудов?

— У нас суперприбутково продається майно банків. Кожен день виставляються на торги приміщення, обладнання і комп'ютерна техніка, її ніхто не купує, а якщо купують, то за копійки. Як ви думаєте, кому знадобиться це незавершене будівництво, якщо по всьому Києву перші поверхи здаються в оренду і продаються? Їх ніхто не купує. В центрі Києва, на Хрещатику безліч об'яв стоїть. Де ці інвестори, які хочуть купувати? От про що треба думати. Не наїзди на бізнес влаштовувати, не збільшувати податки в наступному році так, що взагалі легальний бізнес працювати не зможе. І головна проблема — у нас весь бізнес знаходиться на Кіпрі. Всі наші більш-менш впливові політики, олігархи, бізнесмени мають офшорні кампанії на Кіпрі і через них працюють. Хіба в цих умовах можна говорити про якесь залучення інвестицій?

Раніше заступник глави ФДМ Наталія Лебідь заявила, що далеко не на всі всі об'єкти, що підлягають приватизації, є попит.

 

 

 

 

Джерело:: http://newsradio.com.ua/2015_11_10/Pr...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы