Де можна дізнатися чи не висить на вас штраф
07.09.2015 2342 0 0
З 7 листопада набудуть чинності закон про Національну поліції і зміни до Кодексу про адмінпорушення, які узаконять автоматичну фото- і відеофіксацію порушень Правил дорожнього руху. Про це заявив перший заступник начальника Департаменту юридичного забезпечення МВС Володимир Жиденко.
Саме з цієї дати власникам транспортних засобів (юридичним і фізичним особам), на яких зареєстровані автомобілі, які вчинили порушення, зафіксовані камерами, почнуть розсилати так звані «листи щастя» - копії постанов про адміністративні стягнення. Якщо ж автомобіль-порушник зареєстрований за кордоном, то протокол отримає той, хто ввіз цей транспортний засіб на територію України. Власник авто протягом 14 днів має право заявити в патрульну службу, що в момент вчинення порушення за кермом знаходилося третя особа, яка і понесе покарання. Що ж стосується порушень, зафіксованих не в автоматичному режимі, то всю відповідальність за них несе виключно водій.
Правда, платити штраф після першого ж порушення не доведеться. Кожному водієві щорічно будуть нараховувати 150 штрафних балів, які планується знімати за порушення, зафіксовані в автоматичному режимі. Якщо, приміром, автомобіль перевищив швидкість або проїхав на червоне світло, з водія спишуть 50 балів. Таким чином, перші три порушення не вдарять по кишені автолюбителя, а ось за наступні доведеться розплачуватися. У змінах до Адмінкодексу прибрана так звана «штрафна вилка». Усі суми зведені до мінімальних. Крім того, тепер патрульні не зможуть відбирати у водіїв права, це буде прерогативою судів.
Але й на цьому плюси для порушників не закінчуються. Як зазначив Володимир Жиденко, планується впровадити заохочувальну систему сплати штрафів. Так, протягом п'яти днів з моменту отримання повідомлення порушник може внести тільки половину від зазначеної суми. Заохочувальна система буде застосовуватися не тільки при отриманні «листів щастя», а й у разі видачі протоколів на руки. У всіх патрульних автомобілях встановлять мобільні банківські термінали. У водія, не згодних з постановою про стягнення, є десять днів на те, щоб опротестувати протокол у вищестоящого керівництва або в суді. Термін оплати на цей час призупиняється.
Якщо ж порушник протягом 30 днів не сплатив штраф, то в наступні 30 днів він повинен буде внести гроші в подвійному обсязі. Після закінчення і цього терміну матеріали на автолюбителя, проигнорировавшего постанову про стягнення, будуть передані у виконавчу службу, яка відкриє виконавче провадження з можливістю накладення арешту на майно боржника.
Крім цього, створюється спеціальний сайт (в першу чергу це стосується жителів Донецької і Луганської областей), на якому автолюбителі зможуть побачити всі свої порушення. На сайті будуть вказані причини накладення стягнення і термін його оплати. При оформленні ДТП водій може попросити поліцейського вказати в протоколі не адреса прописки, а фактична адреса проживання.
Джерело: http://autotheme.info/news/10122-gde-...
Комментарии к материалу