Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

РРО: кому та в яких випадках застосовувати

Для кого ця стаття: для всіх суб’єктів господарювання, які здійснюють продаж товарів (послуг) за готівкові кошти.

Як відомо, Законом від 28.12.14 р. № 71-VIII було внесено зміни до Податкового кодексу (далі – ПК) та до Закону від 06.07.95 р. № 265/95-ВР (далі – Закон № 265), які стосувалися, зокрема, розширення сфери застосування РРО у діяльності суб’єктів господарювання з 01.07.15 р.

Кому РРО не потрібен

Перш за все зазначимо, що від застосування РРО незалежно від видів діяльності та місця її здійснення звільняються всі платники єдиного податку (далі – ЄП) першої групи (п. 296.10 ПК).

Крім того, слід нагадати, що на сьогодні залишається чинним Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, затверджений постановою КМУ від 23.08.2000 р. № 1336 (далі – Перелік № 1336).

Згідно із зазначеним Переліком РРО не застосовується суб’єктами господарювання, зокрема, у разі:

  • здійснення роздрібної торгівлі через засоби пересувної торговельної мережі (автомобілі, авторозвозки тощо), розташовані за межами стаціонарних приміщень і на ринках, ярмарках (за винятком розташованих на їх території магазинів, кіосків, палаток, павільйонів, приміщень контейнерного типу) (п. 2, 3 Переліку № 1336), за умови, що граничний обсяг таких розрахункових операцій не перевищує 200 тис. грн. за рік у цілому по підприємству;
  • здійснення роздрібної торгівлі, громадського харчування на території села сільськогосподарськими товаровиробниками, які використовують продукцію власного виробництва (п. 4 Переліку № 1336), за умови, що граничний обсяг таких розрахункових операцій не перевищує 75 тис. грн. на кожний пункт продажу;
  • провадження (в усіх випадках) діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг суб’єктами підприємницької діяльності на території сіл і селищ міського типу, яким згідно із Законом від от 15.02.95 р. № 56/95-ВР «Про статус гірських населених пунктів в Україні» надано статус гірських (п. 22 Переліку № 1336), за умови, що граничний обсяг таких розрахункових операцій не перевищує 200 тис. грн. за рік у цілому по підприємству;
  • надання побутових послуг на території села та вдома у замовника (з ремонту та встановлення побутових машин і приладів, радіоелектронної апаратури, телеантен, ремонту і складання меблів, прибирання квартир, догляду за дітьми, хворими та людьми похилого віку, фотографування, дрібного ремонту квартир, приготування їжі, прання білизни, хімічного чищення меблів, килимів та інших килимових виробів (за умови проведення розрахунків на місці надання послуг) (п. 11 Переліку № 1336).

Кому РРО потрібен

Для всіх інших суб’єктів господарювання (крім фізосіб – єдинників першої групи), а також для випадків, не передбачених Переліком № 1336, питання застосування РРО залежатиме від системи оподаткування, виду діяльності, місця та способу здійснення торгівлі (див. таблицю).

Таблиця.doc
Скачать

Комментарии к материалу

Оформить подписку на раздел «Агро»

Самая полная библиотека безопасных решений по бухучету, налогам и праву для с/х отрасли

4680 грн. / год

Купить

Лучшие материалы