Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Як дізнатися про наявність податкового боргу?

22.02.2022 105 0 0

Центральне міжрегіональне управління ДПС щодо роботи з великими платниками податків інформує, що згідно з п. 35.4 ст. 35 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями, на офіційному веб-порталі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, оприлюднюється:

щоденно інформація про суб'єктів господарювання, які мають податковий борг, зазначенням керівників таких суб'єктів господарювання та сум податкового боргу у розрізі платежів та територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, із зазначенням керівників таких територіальних органів;

щомісяця:

  • інформація про сплату податків суб'єктами природних монополій та суб'єктами господарювання, які є платниками рентної плати за користування надрами;
  • інформація про фізичних осіб, які мають податковий борг, із зазначенням прізвища, імені, по батькові (за наявності), дати народження фізичної особи, сум податкового боргу у розрізі платежів та територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, із зазначенням керівників таких територіальних органів;
  • інформація про сплату податків та зборів суб'єктами господарювання, зареєстрованими платниками акцизного податку з реалізації пального, та/або ті, що отримали ліцензії на право виробництва або зберігання пального (крім зберігання пального, яке не реалізується іншим особам та використовується виключно для потреб власного споживання або промислової) переробки) , оптової або роздрібної торгівлі пальним.

Форма такої інформації та порядок її оприлюднення встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізовану державну фінансову політику.

Контролюючий орган не несе відповідальності за оприлюднення інформації, передбаченої в цьому пункті, яка є помилковою, внаслідок вказівки платником податків неправильних реквізитів у документах про сплату податків та зборів, невиконання обов'язку щодо надання контролюючим органам інформації про зміну у своїх даних чи даних про оподаткування або за іншим причинам, незалежним від контролюючих органів.

Форма інформації про суб'єктів господарювання, які мають податковий борг та порядок формування та оприлюднення інформації про сплату податків суб'єктами природних монополій та суб'єктами господарювання, які є платниками рентної плати за користування надрами, та інформації про суб'єктів господарювання, які мають податковий борг, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 13.02.2015 № 67 із змінами та доповненнями. На офіційному вебпорталі ДПС (https://tax.gov.ua) оприлюднюється інформація про суб'єктів господарювання, які мають податковий борг, з яким можна ознайомитись за посиланням: Головна/Відкриті дані/Інформація про суб'єктів господарювання, які мають податковий борг.

Крім того, на офіційному вебпорталі ДПС працює електронний сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», який розміщено на головній сторінці веб-порталу (https://tax.gov.ua/businesspartner). Для перевірки надійності ділового партнера, зокрема, щодо сумлінності у сплаті податків, достатньо ввести відому інформацію в одне з полів або в обидва поля та система проведе пошук у базах даних, доступних для публічного використання та повідомить про результати пошуку, зокрема, про відсутність або наявності боргу у платника податків У полі «Податковий номер» зазначається код ЄДРПОУ/реєстраційний номер облікової картки платника податків/серія та/або номер паспорта (для фізичних осіб – платників податків, які мають відмітку у паспорті про право здійснювати платежі за серією та/або номером паспорта) . У полі «Найменування/прізвище, ім'я, по батькові платника податків» вказується повністю точна назва платника податків. Оновлення інформації на вебпорталі ДПС щодо стану розрахунків платника податків з бюджетом (про наявність заборгованості) відбувається щодня, крім вихідних та святкових днів, після проведення розрахунків зведених показників у центральній базі даних за результатами попереднього банківського дня.

Слід зазначити, що меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини (особистого кабінету) Електронного кабінету надає платнику податків з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого постачальника електронних довірчих послуг, доступу до своїх особистих рахунків зі сплати податків, зборів та інших платежів.

При зверненні до зазначеного пункту меню відображається зведена інформація станом на момент звернення, що містить таку інформацію щодо кожного виду платежу, зокрема:

  • назва ТО ДПС;
  • код платежу;
  • назву платежу;
  • надмірно сплачені суми та суми, які будуть нараховані у наступних звітних періодах «+» (зайво сплачені суми єдиного внеску (авансові платежі) для ЕВ);
  • податковий борг «-» (без урахування пені) (заборгованість «-» щодо ЄВ);
  • залишок несплаченої пені.

Обравши один з податків (платежів) користувач натисненням кнопки миші отримує доступ до деталізованої інформації з інтегрованої картки платника по вибраному податку (платежу) в розрізі проведених операцій. Також платник податків має право надіслати запит про отримання витягу щодо стану розрахунків з бюджетами та цільовими фондами за даними органів ДПС за формою «F/J1300204» через меню «Заяви, запити для отримання інформації» приватної частини Електронного кабінету. 

https://cvp.tax.gov.ua

Коментарі до матеріалу