• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Індексація стипендій: 8 відповідей на актуальні запитання

Зазвичай на початку навчального року одним із найпопулярніших питань, що обговорюються бухгалтерами навчальних закладів та експертами редакції, є індексація стипендій. І хоча ця тема часто є предметом наших публікацій, у сьогоднішній консультації у вигляді лаконічного діалогу (запитання-відповідь) ми ще раз звернемо увагу на норми законодавства, якими слід керуватися при проведенні індексації.

З індексу якого місяця слід було починати розрахунки наростаючим підсумком індексу споживчих цін (далі – ІСЦ) для визначення права на індексацію стипендій студентів та учнів (далі – студенти), що стали першокурсниками минулого року?

Розрахунки слід було починати з ІСЦ вересня 2015 року. Цитуємо п. 101 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.03 р. № 1078 (далі – Порядок № 1078): «Обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації стипендії здійснюється починаючи з місяця, у якому її призначено...».

Якщо брати дані з оприлюднених таблиць із значеннями відсотків індексації, то чи можна користуватися значеннями таких відсотків, наведеними для базового місяця – серпня 2015 року?

Так, можна. Дані для серпня в таких таблицях розраховано починаючи з ІСЦ вересня, тобто місяця, що настає за базовим (у нашій ситуації – за серпнем). І саме з індексу вересня, як ми зазначали в попередній відповіді, мають починатися розрахунки. Так, минулорічні першокурсники отримали в червні право на індексацію в розмірі 8,9 % (див. таблицю у статті «Порядок проведення індексації у вересні 2016 року»). Це суто технічний прийом, адже в серпні вони ще не були студентами.

Через те що ІСЦ вересня 2015 року перевищив поріг індексації, нові розрахунки починаються з ІСЦ жовтня 2015 року. Чи не означає це, що вересень слід уважати базовим, адже, як правило, нові розрахунки ІСЦ починаються з місяця, що настає за базовим?

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали