• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи зменшувати суму договору при постійному коливанні ціни?

15.05.2019 52 0 1

За результатами переговорної процедури закупівлі після двох скасованих відкритих торгів замовник уклав договір на закупівлю природного газу за ціною 13 100 грн. за 1 м3. Згодом газопостачальник надіслав додаткову угоду про зміну ціни на 5 % у бік зменшення, додавши до неї довідку Торгово-промислової палати. Контрагент не хоче зменшувати суму договору, мотивуючи тим, що це ціна на березень, а на наступний місяць вона буде інша: чи більша, чи менша – він не знає. На думку контрагента, якщо зараз зменшити суму договору, то в разі подальшого збільшення ціни вони не зможуть збільшити цю суму. Як замовнику вчинити в цій ситуації та яким пунктом (2 чи 5) ч. 4 ст. 36 Закону від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922) слід керуватися для внесення змін?

Як передбачено ч. 1 ст. 36 Закону № 922, договір про закупівлю укладається згідно з нормами Цивільного та Господарського кодексів (далі – ЦК та ГК відповідно) з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

При цьому істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, визначених ч. 4 ст. 36 Закону № 922, а саме:

1) зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника;

2) зміна ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 % у разі коливання ціни такого товару на ринку, за умови, що ця зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі;

3) покращення якості предмета закупівлі за умови, що таке покращення не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі;

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали