• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Пам'ятка для бухгалтера: основні правила заповнення форми № 1ДФ

10.10.2018 6379 0 2

Правильно заповнити та подати до органу ДФС розрахунок за формою № 1ДФ дуже важливо, оскільки податкові агенти (установи) та їх посадові особи несуть відповідальність за вчинення ними порушень, визначених податковим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи. Тож нагадаємо основні правила заповнення цієї форми.

Згідно з пп. «б» п. 176.2 Податкового кодексу (далі – ПК) податкові агенти зобов’язані подавати до контролюючого органу за місцем свого розташування у строки, установлені ПК для податкового кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, а також суми утриманого з них податку форми № 1ДФ.

Форму № 1ДФ і Порядок її заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затверджено наказом Мінфіну від 13.01.15 р. № 4 (далі – Порядок № 4).

Відповідно до пп. 14.1.180 та ст. 18 ПК податковими агентами щодо ПДФО є, зокрема, юрособи (їхні філії, відділення, інші відокремлені підрозділи), самозайняті особи, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) зобов’язані:

  • нараховувати, утримувати та сплачувати ПДФО до бюджету від імені та за рахунок фізособи з доходів, що виплачуються такій особі;
  • вести податковий облік, подавати податкову звітність контролюючим органам;
  • нести відповідальність за порушення його норм у порядку, передбаченому розд. IV ПК.

Форма № 1ДФ подається лише в разі нарахування податковим агентом сум доходів на користь платника ПДФО протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності із зазначених питань не допускається.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали