Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Робота з дітьми з особливими освітніми потребами: яку посаду передбачити у штатному розписі?

11.07.2018 426 0 1

У штатному розписі закладу загальної середньої освіти (далі – ЗЗСО) вперше має бути передбачено посаду для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами. Яку саме посаду вводити: асистента вчителя чи вихователя. Яка норма годин на ставку у них буде?

Постановою КМУ від 26.10.16 р. № 753 передбачено, що до 2022 року всі українські діти, які навчаються у спеціальних школах (школах-інтернатах) для дітей із затримкою психічного розвитку, поступово перейдуть на навчання до загальноосвітніх навчальних закладів (далі – ЗНЗ). Тому для таких дітей мають бути забезпечені умови навчання, зокрема, в інклюзивних класах ЗНЗ. Мова йдеться про дітей з особливими освітніми потребами.

У зв’язку із цим було внесено зміни до Типових штатних нормативів закладів загальної середньої освіти, затверджених наказом МОН від 06.12.10 р. № 1205 (далі – Нормативи № 1205).

Нормативи № 1205 поширюються на всі типи закладів ЗЗСО, у тому числі опорні заклади загальної середньої освіти та їх філії (далі – школи), крім шкіл-інтернатів усіх типів, спеціальних, санаторних шкіл, шкіл соціальної реабілітації та вечірніх (змінних) шкіл, та визначають максимальну кількість посад (штатних одиниць).

До школи з єдиним штатним розписом належить і опорна школа з її філіями, для формування штатного розпису якої враховується також кількість учнів (класів тощо) її філій.

Нормативи № 1205 не встановлюють норми щодо визначення кількості вчителів. Кількість ставок учителів визначається, виходячи з кількості годин за навчальними планами, розробленими на основі Типової освітньої програми, з урахуванням інваріантної та варіативної складових, поділу класів на групи при вивченні окремих предметів, кількості годин, передбачених для індивідуального та групового навчання учнів, інших вимог законодавства щодо організації освітнього процесу, з урахуванням норми на ставку 18 навчальних годин на тиждень.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали