Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Оплата праці педпрацівників за тарифікацією та окладами

03.10.2017 1171 0 1

Розглядаючи порядок тарифікації педагогічних працівників загальноосвітніх закладів (див. «Тарифікація педпрацівників: порядок проведення»), ми вже торкалися питання визначення розміру деяких складових зарплати таких працівників. Однак для нарахування зарплати загалом потрібно ще й знати, як обліковувати робочий час педагога, аби відстежувати, чи виконав він запланований у тарифікаційному списку обсяг навчального навантаження та чи займався іншими видами педагогічної діяльності. Про це, а також про особливості визначення складових заробітної плати педпрацівників ітиметься в цій та подальшій публікаціях.

Основними документами, якими слід керуватися під час нарахування зарплати педагогічному персоналу загальноосвітнього навчального закладу, є наказ МОН від 26.09.05 р. № 557 (далі – Наказ № 557) та Інструкція про порядок обчислення заробітної плати, затверджена наказом Міносвіти від 15.04.93 р. № 102 (далі – Інструкція № 102).

Розглянемо порядок визначення складових зар-плати вчителів та інших працівників, що ведуть викладацьку роботу в загальноосвітньому навчальному закладі.

Показник «Зарплата за місяць», наведений у графах 12–14 тарифікаційного списку (далі – ТС), визначається пропорційно до тижневого навчального навантаження, за даними граф 9–11 ТС.

Нагадаємо, що перш ніж розрахувати цей показник, ми мали визначитися з місячною ставкою педпрацівника, що відповідає його тарифному розряду залежно від категорії, присвоєної за результатами атестації, та розміром її підвищення.

Загалом ці питання з наведенням конкретних прикладів ми порушували раніше (див. «Тарифікація педпрацівників: порядок проведення»). Зараз же розглянемо окрему ситуацію, коли вчитель з певного предмета крім виконання основної роботи за цією посадою проводить заняття з інших предметів. Або крім основної роботи, наприклад, пов’язаної з виконанням адміністративних функцій, здійснює викладацьку роботу. Якими нормами слід керуватися в такому разі, розглянемо на конкретних прикладах.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали