ВСУ зробив висновок про перерахунок страхових виплат
16.01.2016 288 0 0
Верховний Суд України на засіданні Судової палати у цивільних справах 23 грудня 2015 розглянув справу №6-801цс15 за позовом до Фонду соцстраху про визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити перерахунок страхових виплат.
При розгляді була сформульована наступна правова позиція. На підставі Закону «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» (який діяв на момент виникнення спірних правовідносин; виробнича травма була отримана до 1 квітня 2001 роки) у вигляді страхових виплат відшкодовується шкода особам, застрахованим від нещасного випадку відповідно до цього Закону, та особам, право яких на отримання відшкодування шкоди, заподіяної їм у результаті травми на виробництві або професійного захворювання, пов'язаних з виконанням ними трудових обов'язків, було встановлено раніше згідно з відповідним законодавством СРСР, Української РСР або України. У разі смерті зазначених потерпілих право на страхові виплати належить членам їх сімей та утриманцям.
Особам, які постраждали на виробництві до 1 квітня 2001 року, Фонд сплачує страхові виплати та надає соціальні послуги з того часу, коли відповідні підприємства передали йому в установленому порядку документи, що підтверджують право цих працівників (членів їх сімей) на такі виплати і послуги, або коли таке право було встановлено в судовому порядку (п. 2 ст. 7 «Прикінцеві положення» Закону «Про страхових виплатах на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», який діяв на час виникнення спірних правовідносин) .
Вся заборгованість з відшкодування зазначеного матеріальної та моральної шкоди виплачується потерпілим на виробництві та членам їх сімей (утриманцям) роботодавцями, а в разі їх ліквідації без створення правонаступника - Фондом. Спори, що виникають з приводу заборгованості, повинні вирішуватися на підставі законодавства, що діяло на момент виникнення у потерпілого права на відшкодування шкоди.
Джерело
Судово-юридична газета
Комментарии к материалу