Реформи знову забалакають?
08.10.2014 97 0 1
Які ж реформи потрібні Україні? Це питання стало ключовим під час Київського міжнародного економічного форуму (КМЕФ), який відбувся у столиці 2 жовтня 2014 року.
Лейтмотивом виступів і панельних дискусій стала головна ідея книги Еріка Рейнарта «Як багаті країни стали багатими і чому бідні країни залишаються бідними»: як стверджує автор, секрет успіху полягає у поєднанні державного втручання, протекціонізму і стратегічних інвестицій.
Доволі цікавою була дискусія на тему: «Високі технології: Україна в хайтек-перегонах». Йшлося про необхідність впровадження в різних галузях IT з цілком зрозумілим і прогнозованим результатом, що вимірюється в кількості заощадженої енергії, природних ресурсів, розвитку ринку праці та чітким розрахунком повернення інвестицій. Наприклад, є беззаперечний взаємозв’язок між розвитком широкосмугового доступу (ШСД) до мережі та ВВП: країни, які інвестують у розгортання мереж ШСД, показують приріст ВВП, створюють нові робочі місця та умови для розвитку підприємництва.
Ще дві дискусії були присвячені сільському господарству (в якому виробляється понад 8 % ВВП) та машинобудуванню, яке має бути запорукою економічного розвитку (але й досі цей сектор представлений підприємствами, що працюють за технологіями початку 1990-х років). На дискусії під назвою «Освітня революція для країни та бізнесу» розглядали шляхи поєднання науки і бізнесу в єдину інноваційну систему, можливість інтегруватися у глобальний світ. Зокрема, жваве обговорення викликало питання: як переконати суспільство у тому, що концентрація коштів і зусиль на освіті й науці призведе до швидкого зростання ВВП.
Також на форумі заявляли про те, що Україні необхідні кардинальні зміни і в ментальності, і в державному управлінні, і в подоланні корупції, і в мінімізації бюрократії, і в підвищенні оплати праці. Учасники дискусій висловлювали цікаві думки й пропозиції. Проте, як з`ясувалося, далі гучних заяв справи так і не ідуть. Невже реформи знову забалакають?
Комментарии к материалу