Рада з МСФЗ опублікувала новий стандарт з обліку виручки
06.10.2014 377 0 0
28 травня 2014 року Рада з МСФЗ (IASB) опублікувала новий стандарт – МСФЗ (IFRS) 15 «Виручка за контрактами з клієнтами» (надалі «Стандарт» або «МСФЗ 15»).
Рада зі стандартів фінансового обліку також планує опублікувати стандарт, який буде ідентичним до МСФЗ 15 у багатьох відношеннях.
Стандарт стане обов'язковим для звітних періодів, які починаються з або після 1 січня 2017 року.
Стандарт дозволяє раннє застосування, але компанії мають враховувати існуючі локальні нормативні вимоги (наприклад, застосування стандарту буде не можливим для країн Європейського Союзу, поки його не буде схвалено Європейською комісією).
Новий Стандарт вимагатиме внесення суттєвих змін до існуючих практик, які можна узагальнити в таких двох категоріях:
Період визнання прибутку Раніше стандарти МСФЗ допускали широкий простір для формування суджень щодо розробки та застосування політик та практик з визнання виручки.
МСФЗ 15 є більш директивним стандартом у багатьох аспектах і застосування цих нових правил може призвести до істотних змін у визнанні доходів і, у деяких випадках, визнанні витрат. Це питання стосується не лише фінансової звітності.
Компаніям необхідно буде звернути свою увагу на більш широкий перелік наслідків, у тому числі:
- зміни ключових показників діяльності та інших ключових параметрів;
- зміни в профілі податкових платежів;
- наявність прибутку для розподілу;
- вплив на строк та ймовірність досягнення завдань при застосуванні систем компенсацій та винагород;
- вплив на виконання зобов'язань за кредитними договорами.
Поточні облікові системи й процеси Складність застосування МСФЗ 15 та необхідність підготовки детальних розкриттів інформації відповідно до нового Стандарту може потребувати впровадження нових або оновлених систем і процесів.
Цей аспект буде особливо важливим для галузей, які мають величезну кількість різноманітних контрактів і продуктів (наприклад, телекомунікації).
Для оцінки необхідності впровадження та рівня модифікації систем, компанії повинні проаналізувати потребу у відповідній гнучкості систем у разі майбутніх змін в політиці ціноутворення та продуктах. Дата набрання чинності Стандарту може встановити обмежені строки для розробки нових систем.
Більш детально ознайомитись з матеріалами по Стандарту можна відвідавши веб-сайт Deloitte www.iasplus.com (матеріали англійською)
Джерело: http://msfz.minfin.gov.ua/uk/News/Pag...
Комментарии к материалу