Нараховуємо лікарняні у разі нездійснення трудової діяльності та після демобілізації працівників
17.08.2015 159 0 0
Лист ФСС з ТВП від 31.07.2015 № 445/18/99-15
Фахівці Фонду зазначили, що у разі якщо застрахована особа не здійснювала трудову діяльність (підприємство не працювало та не оформлено простій) та заробітна плата такій особі не нараховувалася, допомога по тимчасовій непрацездатності не надається.
А от якщо під час простою підприємства не з вини працівника з оплатою не нижче від двох третин тарифної ставки, передбачено вихід працівника на роботу і у зв’язку із настанням тимчасової непрацездатності ним було втрачено право на виплату за час простою, йому призначається допомога по тимчасовій непрацездатності на підставі виданого у встановленому порядку листка непрацездатності та обчислюється середня заробітна плата для розрахунку допомоги за загальними правилами.
Слід зазначити, що фахівці Фонду також надали роз’яснення щодо порядку нарахування допомоги по тимчасовій непрацездатності демобілізованому працівнику.
Так, на їх погляд, період військової служби застрахованої особи за призовом під час мобілізації на особливий період можна вважати періодом, не відпрацьованим з поважної причини. Тому якщо деякі місяці та дні розрахункового періоду застрахована особа не працювала із зазначеної поважної причини, пропонується ці місяці та дні виключати з розрахункового періоду та здійснювати розрахунок середньої заробітної плати за відпрацьовані місяці та дні розрахункового періоду.
У випадку, коли застрахована особа не працювала із зазначеної поважної причини всі місяці розрахункового періоду, може бути застосовано пункт 9 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266.
Джерело: http://golovbukh.ua/news/narakhovuyem...
Комментарии к материалу