• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Зростання експорту до ЄС мало позитивний вплив на економіку України

Ділові Новини

10.03.2015 89 0 0

Зростання експорту України до ЄС є меншим, ніж очікувалося. Утім ситуація тут все одно оптимістична, порівняно з падінням експорту до Росії та загальним скороченням української економіки.

На цьому в інтерв’ю Бюлетеню Представництва ЄС в України наголосив керівник торгово-економічної секції Представництва ЄС в Україні Ніколас Бердж.

За його даними, за травень-червень 2014 року (два місяці, що пройшли від моменту, коли преференції були введені), то порівняно з травнем-червнем 2013 року український експорт до ЄС виріс на близько 25%. Але потім протягом року ситуація почала змінюватися: по-перше, в Україні відбулася девальвація; по-друге вся економіка впала у результаті зовнішньої агресії та дедалі більшого браку довіру. Протягом 11-місячного періоду (11 місяців 2014 року порівняно з 11 місяцями 2013 року) експорт виріс на 12%. Це непогано, особливо порівняно з обвалом експорту на російський ринок», .

«На жаль, у грудні економічна ситуація в Україні ще більше погіршилася. Тому цифри наприкінці року свідчили про те, що загалом протягом 2014 року експорт України до ЄС зріс лише на 2,6% (усі ці цифри — в доларах). Однак якщо порівняти з експортом до Росії, то там ситуація значно гірше: експорт до російських ринків впав на 33,7%. Можна дивитися на цю ситуацію і під іншим кутом зору, наприклад, під кутом зору частки експорту до ВВП. Зараз частка експорту України в ЄС до українського ВВП зросла з 9% (2013 рік) до 13% (2014 рік)», — зазначив Ніколас Бердж.

http://agravery.com/ua/ekonomika/show...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы

Зростання експорту до ЄС мало позитивний вплив на економіку України