Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Захист права власності на торговельні марки та їх використання

За інформацією Держслужби інтелектуальної власності, лише свідоцтво на знак для товарів і послуг надає його власнику право використовувати торговельну марку. Ідеться про:

нанесення знаку на будь-який товар, для якого знак зареєстровано, упаковку, в якій міститься цей товар, вивіску, пов’язану з ним, етикетку, нашивку, бирку чи інший прикріплений до товару предмет, зберігання такого товару із зазначеним нанесенням знака з метою пропонування його для продажу, продаж, імпорт та експорт;

застосування знаку під час пропонування та надання будь-якої послуги, для якої його зареєстровано;

застосування знаку в діловій документації, рекламі чи інтернеті.

Будь-яке посягання на права власника свідоцтва, у тому числі здійснення без згоди власника свідоцтва дій, для яких необхідна його згода, та підготовка до здійснення таких дій, є порушенням прав власника свідоцтва, що тягне за собою відповідальність. Водночас виключне право власника свідоцтва забороняти іншим використовувати без його згоди зареєстрований знак не поширюється, зокрема, на некомерційне використання знака та на всі форми повідомлення новин і коментарів новин.

Вирішення ж питань щодо правомірності використання певних знаків — поза межами повноважень служби. Тож за захистом свого права власності на торговельну марку її власник має право звернутися до суду чи до компетентних держорганів.

Джерело:

Лист ДСІВ від 02.02.2015 № 1-14/750

Комментарии к материалу

Лучшие материалы