• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Схвалено удосконалений варіант програми розвитку фінсектору України

Ділові Новини

19.05.2015 79 0 0

Асоціація «Український Кредитно-Банківський Союз» зазначає, що завдяки активній позиції професійної громадськості якість Програми реформування фінансового сектору значно покращилася. Експерти сподіваються, що її реалізація підвищить стійкість та конкурентоспроможність не лише фінринку, а й всієї економіки країни, інформує прес-служба УКБС.

Так, 15.05.2015 р. Національною радою реформ схвалено удосконалений варіант «Комплексної програми розвитку фінансового сектору України на 2015-2020 роки», у якому знайшли відображення пропозиції експертів УКБС та інших професійних учасників фінринку.

Зокрема, проведено додатковий аналіз поточної ситуації в економіці в цілому та фінринку для визначення передумов його подальшого реформування. Це дозволило конкретизувати головну мету реформування – створення ринкової конкурентної фінансової системи, здатної забезпечити ефективний перерозподіл ресурсів в економіці на основі стандартів ЄС.

Позитивним моментом прийнятої Програми є визначення конкретних нормативно-правових актів, які переглядатимуться під час її реалізації із чітким визначенням суті майбутніх змін та термінів їх прийняття. Крім цього, деталізовано головні відносні показники розвитку банківської системи для виконання нею основоположної функції – акумуляції вільних коштів та кредитування національної економіки. Для цього буде впроваджено ряд системних заходів із ефективного захисту прав кредиторів та очищення фінсектору від проблемних активів, частка яких на сьогодні є критичною – перевищує 17 % кредитного портфелю банків (на 01.04.2015 за даними НБУ).

Програмою передбачено, що у майбутньому діапазон співвідношення кредитів та депозитів у банківській системі складатиме 110 – 130 % (на 01.04.2015 даний показник знаходився на рівні 85 %), а рівень доларизації пасивів українських банків не перевищуватиме 40% (на сьогодні складає майже 60 %).

Джерело: http://www.siogodennya.org.ua/?p=3131...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы

Схвалено удосконалений варіант програми розвитку фінсектору України