ПриватБанк вирішив ризикнути з криптовалютою Bitcoin?
22.12.2015 310 0 0
Тепер криптовалютою можна розраховуватися за товар в інтернет-магазині Allo.ua. Прийом електронної валюти забезпечує новий сервіс bitcion-еквайрінгу від Приватбанку.
Під час оплати замовлення платіжною карткою на сайті Allo.ua необхідно вибрати платіж Bitcoin і підтвердити транзакцію скануванням QR-коду.
Сума покупки автоматично конвертується за поточним курсом Bitcoin.
"Ми продовжуємо йти в ногу з часом і пропонувати нашим клієнтам зручні та інноваційні послуги, у тому числі у сфері фінансів. Розвиток фінансових сервісів і продуктів є частиною нашої стратегії мультиканального роздрібу, і ми прагнемо відповідати високим очікуванням клієнтів.", - Прокоментував новий сервіс генеральний директор групи компаній "Алло" Максим Раскін.
У свою чергу, заступник голови правління Приватбанку Олександр Вітязь повідомив, що з 20 грудня 2015 Bitcoin-еквайринг буде автоматично активований для всіх торговців Приватбанку.
"Інтернет-магазинам для прийому Bitcoin не потрібно робити додаткових дій або відкривати Bitcoin-гаманець, оплата в гривнях зараховується на розрахунковий рахунок продавця. Таким чином, оплата біткоінами для торговця не відрізняється від інших методів платежу.", - Пояснив Витязь.
Він також додав, що Bitcoin-еквайринг стала першою послугою в ряді планованих продуктів банку на основі криптовалюти і технології блокчейн.
Ціна і схема роботи
Поки приймати Bitcoin зможуть тільки юридичні особи, у яких є рахунок в Приватбанку. Комісія з торгової точки при зарахуванні коштів складе стільки ж, скільки і за картками Visa і MasterCard будь-якого банку, - 2,75%.
Для підключення послуги прийому Bitcoin торговій точці не доведеться здійснювати ніяких дій, опція з'явиться у формі оплати товару автоматично.
При цьому коливання курсу Bitcoin на міжнародних біржах ніяк не позначаться на сумі, яку отримають торговець за продаж товару і Приватбанк за комісію по еквайрингу. Мінятися буде тільки сума в Bitcoin, яку повинен буде заплатити покупець.
Конкретну схему роботи Bitcoin-еквайрінгу в Приватбанку не розкривають, але натякають, що курс Bitcoin формуватиметься на підставі даних міжнародних bitcion-бірж і обмінних пунктів.
У кожному разі, у самого Приватбанку власного bitcion-гаманця не буде, як і у торгової точки, Bitcoin будуть проходити повз них.
За словами засновника українського Bitcoin-обмінника кун Bitcoin агентство Михайла Чобаняна, найімовірніше, Bitcoin-еквайринг Приватбанк реалізував через одну з міжнародних bitcion-еквайрингових компаній. Однією з них може бути популярний у Західній Європі BitPay.
Тоді 1 Bitcoin, сплачений покупцем за товар в Allo.ua, йде на Bitcoin-рахунок BitPay. Отриманий 1 Bitcoin BitPay конвертує в євро за поточним курсом на популярній європейської Bitcoin-біржі, наприклад, Kraken.
Отриману суму BitPay перераховує зі свого банківського рахунку на рахунок в Приватбанку. Приватбанк конвертує євро в гривню і зараховує протягом одного банківського дня на рахунок торговця.
Враховуючи довгий ланцюжок посередників, можна припустити, що вартість товару в Allo.ua в Bitcoin-еквіваленті може бути вище, ніж при оплаті банківською картою. Адже очевидно, що у кожного посередника є свої комісії, про розміри яких можна тільки здогадуватися.
У цьому сенсі пощастило більше європейським споживачам. У них відсутній етап конвертації євро в гривню. У країнах ЄС Приватбанк також запускає Bitcoin-еквайринг, але на базі своєї латвійської дочки ПриватБанку. Відрити рахунок в ньому можуть тільки компанії-резиденти ЄС, де діє євро.
Про що думає Нацбанк?
У Приватбанку не приховують, що в Україні немає нормативної бази для Bitcoin.
"У регуляторів усього світу фундаментальна проблема, як регулювати нерегульоване. НБУ ми повідомили, показали схеми руху грошей і облікову систему. У нас відбулася конструктивна дискусія з регулятором, але її результат не варто сприймати як дозвіл або заборону.»., - Пояснив Витязь.
За його словами, НБУ в цілому схвально сприйняв обережні ініціативи банку, але звернув увагу на ризикові аспекти операцій. Оскільки операції ведуться в європейському правовому полі, то основний предмет відповідальності банку - дотримання прав споживачів і торговців на території України.
"Всі розуміють, що регулювання будь-якої діяльності до її початку - даремне заняття. З правових питань Bitcoin регулятор вже не у вакуумі, є великий досвід і нормативна база американських і європейських регуляторів, можна вивчати, спостерігати.
Ми надамо регулятору всі показники проекту. Думаю, від прозорості нашого бізнесу ставлення до Bitcoin стане менш емоційним. Отриманий досвід дозволить нам і регулятору зрозуміти, як і куди рухатися ", - говорить заступник голови правління Приватбанку.
Навіщо це потрібно
У Приватбанку не приховують, що почали працювати з Bitcoin заради заробітку.
"Перефразовуючи О. Бендера, раз в країні бродять грошові знаки, то треба мати можливість їх десь витратити. - Один зі світових центрів екосистеми обміну, створення і володіння Bitcoin", - говорить Витязь.
Чобанян також вважає, що початок роботи банку з Bitcoin продиктовано, насамперед, грошима і потенційним прибутком. ". Це найбільш швидкозростаюча галузь у світі в плані інвестицій навіть з боку венчурних фондів, а Приватбанк - це комерційний банк, його власники чують, де є гроші", - говорить він.
У свою чергу, засновник української платіжної системи MoneXy Юрій Чайка вважає, що нова послуга запущена більше для іміджу.
"Приватбанк завжди відрізнявся інноваціями, і таку послугу міг зробити тільки він. У банку стежать за ринком, розуміють, що нового і нестандартного можна зробити і в більшості випадків роблять це першими.", - Каже Чайка.
Втім, хоча Україна - один зі світових центрів Bitcoin-екосистеми, навряд чи варто розраховувати на велику кількість покупок в українському електронної комерції за допомогою Bitcoin. Власники криптовалюти акуратно відносяться до витрат і розглядають Bitcoin більше як інвестиційний інструмент.
Тому революційний сервіс Приватбанку можна розглядати більше як маркетинговий інструмент для залучення великих електронної комерції клієнтів. Таким чином, банк, очевидно, має намір збільшувати свій комісійний заробіток на еквайринг банківських карт клієнтів.
Тим часом, Чобонян налаштований більш оптимістично: "Думаю, до кінця першого півріччя 2016 ми легко перевалимо за мільярд гривень обороту Bitcoin в Україні". За його словами, якщо Приватбанк серйозно візьметься за Bitcoin, то він інтегрує його в усі свої банкомати, термінали і інтернет-сервіси.
Якщо ж перша четвірка топ-банків на чолі з Ощадбанком вирішить скласти конкуренцію, то Bitcoin-інфраструктура розвиватиметься величезними темпами.
Перспективи Bitcoin в Україні
За словами Витязя, Україна - помітний учасник Bitcoin-явища, вона забезпечена інтелектуальними та грошовими активами.
"Ми ділимо роботу з Bitcoin на дві частини: фінансову і технічну. Якщо фінансова тісно пов'язана з глобальними і локальним регуляторами, то технологічна більш незалежна. У нашому месенджері відправник одна з опцій шифрування трафіку буде працювати на ключах гаманця Bitcoin ...
У нас на різних стадіях опрацювання три фінансові і п'ять технологічних проектів - на базі Bitcoin. Вitcoin - такий же феномен, як торренти, боротися з цим безглуздо і шкідливо. Всім учасникам ринку потрібно навчитися його правильно використовувати ", - пояснює заступник голови правління Приватбанку.
Джерело: http://business-companion.te.ua/news_...
Комментарии к материалу