• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Офіційний ринок обміну валют може бути ліквідовано

Ділові Новини

07.05.2015 62 0 0

Асоціація «Український Кредитно-Банківський Союз» занепокоєна зволіканням влади зі скасуванням деструктивної норми щодо застосування РРО при операціях обміну валют та переказу готівки населенням, та затримкою з прийняттям законопроекту реєстр. № 2386 для уникнення з 01.07.2015 колапсу на ринку легальних валютообмінних операцій.

УКБС зазначає, що Закон про податкову реформу № 71-VIII від 28.12.2014 зобов’язав усі банки та інші фінустанови вже з 1 січня п.р. застосовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО) у всіх касах, банкоматах та терміналах самообслуговування, де проводяться валютно-обмінні операції або приймається готівка для переказу.

Але, при прийнятті Закону № 71 не було враховано наявність достатнього ефективного механізму контролю валютообмінних операцій регулятором – Нацбанком, а також неможливість практичної реалізації вимоги через низку технічних та технологічних перепон. Зокрема, через відсутність в Державному реєстрі РРО будь-якої моделі/програмного забезпечення РРО, які б могли бути використані фінустановами для проведення валютно-обмінних операцій відповідно до вимог вказаного Закону.

УКБС зазначає, що хибне нововведення тримає поза законом операції цілої галузі фінансових ринків України, ускладнює оформлення проведення валютно-обмінних операцій, призводить до виникнення подвійного контролю (перевірок) однієї функції одночасно обома державними органами та створює ризики виникнення позаштатних ситуацій.

Джерело: http://kontrakty.ua/article/86645

Комментарии к материалу

Лучшие материалы

Офіційний ринок обміну валют може бути ліквідовано