Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Нюанси деклараційної кампанії 2015

Кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2014 року триватиме
до 1 травня 2015 року. Заступник директора департаменту доходів і зборів з фізичних осіб Державної фіскальної служби України (ГФС) Сергій Наумов підчас веб-конференції роз’яснив деякі аспекти цьогорічної кампанії.

Зокрема, для тих громадян України, що переселилися із зони АТО або АР Крим до інших регіонів, існує особливий порядок дій щодо подання декларації. Якщо людина переїхала із зони бойових дій і проживає на іншій території України, то для того, щоб подати декларацію про майновий стан та доходи, вона повинна, по-перше, стати на облік в органах соціального захисту. По-друге, особа повинна отримати довідку про те, що вона є вимушеним переселенцем. У цьому документі має бути вказане місце тимчасового проживання особи. Декларацію у такому разі слід подавати у податкову інспекцію за місцем тимчасового проживання.

Ті громадяни, які залишилися і проживають на територіях у зоні АТО, можуть подати декларацію в податкові інспекції, на які накладено обов'язки по виконанню функцій тих податкових інспекцій, на території яких проводиться антитерористична операція

Що стосується громадян, яких мобілізовано на військову службу, то їх звільнено від обов’язку подання податкової декларації. Але слід звернути увагу, що таке звільнення не стосується громадян, які проходять військову службу за контрактом.

Нагадаємо, що обов’язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи виникає, зокрема, у разі:

- отримання окремих доходів, з яких при їх нарахуванні чи виплаті протягом 2014 року податок не утримувався;

- отримання доходів від фізичних осіб, які не мають статусу податкових агентів (наприклад, дохід від надання нерухомості в оренду фізичній особі, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності);

- отримання іноземних доходів.

Крім того, подати декларацію за власним бажанням можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку. Зокрема, це громадяни, які сплачували протягом минулого року за навчання закладам освіти, страхували себе або членів своєї сім’ї, сплачували внески у недержавні пенсійні фонди, перераховували кошти у вигляді пожертвувань неприбутковим організаціям, всиновлювали дітей, сплачували проценти за іпотечним житловим кредитом.

Олена Зав’ялова

Комментарии к материалу

Лучшие материалы