• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Топ-10 правових подій тижня для бізнесу

1. Змінюються правила контролю за економічними концентраціями


28 січня прийнятий Закон щодо підвищення ефективності системи контролю за економічними концентраціями. Внесено зміни до Закону про захист економічної конкуренції: вводиться спрощена процедура отримання дозволів АМКУ на угоди з потенційно мінімальним впливом на конкуренцію в Україні, впроваджується система попередніх консультацій з АМКУ з приводу подачі документів, істотно підвищені порогові показники, перевищення яких вимагає отримання дозволу на операцію злиття / поглинання і т.д. Закон повинен знизити регуляторний тиск на бізнес в частині узгодження угод злиття / поглинання з АМКУ.


2. Нацбанк залишив облікову ставку незмінною


Правління Національного банку України вирішило залишити облікову ставку на рівні 22% річних. Про це йдеться в постанові Правління НБУ від 28 січня 2016 № 40 «Про регулювання грошово-кредитного ринку».


3. Нові правила приватизації держпідприємств попередньо схвалені


Верховна Рада 28 січня ухвалила за основу законопроект № 2319а-д, яким планується внести зміни до Закону про приватизацію державного майна - не допускати до процесів приватизації в якості покупців осіб з РФ, залучати радників до більш широкого кола підприємств, скасувати норму про обов'язковий продаж через біржу міноритарного пакета акцій великих держкомпаній і т.д. Прогнозовані результати - збільшення інвестицій, зменшення корупції, оновлення застарілого законодавства. Даний закон дуже чекає ФДМУ для початку масштабної приватизації.


4. Комітет ВР підтримав законопроект про реструктуризацію кредитів юросіб


Комітет ВР з питань фінансової політики і банківської діяльності рекомендує прийняти за основу законопроект № 3 555 «Про фінансової реструктуризації», що передбачає встановлення процедури реструктуризації кредитів юридичних осіб. Передбачається добровільне, а не обов'язкова участь підприємств у такої реструктуризації.


5. Митне оформлення гуманітарки прискорюється


Закон № 865-VIII щодо недопущення затягування термінів контролю гуманітарки на митниці набув чинності 28 січня. Встановлено, що спеціально уповноважені держоргани з питань гуманітарної допомоги зобов'язані в день прийняття рішення про визнання товарів гуманітарною допомогою розмістити його на своєму офіційному сайті - це буде підставою для його використання органами, які здійснюють державний санітарно-епідеміологічний, ветеринарно-санітарний, фітосанітарний, екологічний та радіологічний контроль. Законом гарантується оперативне, безкоштовне та якісне проведення контролю.


6. Мінфін готує законопроект про уповноважених економічних операторах


Міністерство фінансів розробляє проект Закону про уповноважених економічних операторах. Планується регламентувати процедуру визнання підприємств уповноваженими економічними операторами - встановити вичерпний перелік критеріїв, виконання яких дасть підприємствам можливість імпортувати товари з використанням спеціальних спрощень митного оформлення.


7. Діють оновлені правила конкурсного відбору оцінювачів


ФДМУ наказом № 2 075, який набув чинності 29 січня, оновив Положення про конкурсний відбір суб'єктів оціночної діяльності. Нова процедура відбору виключає вплив суб'єктивних факторів, дозволяє визначати серед учасників конкурсного відбору найбільш досвідчених, врахувати як позитивний досвід компаній і оцінювачів, так і негативний, запобігти концентрацію робіт з оцінки серед «вузького кола» оцінювачів і т.д.


8. Депутати хочуть усунути неточності в Законі про державні закупівлі


Стала відома причина, чому досі не пописаний Закон про державні закупівлі. Так, депутатами планується усунути неточності і неузгодженості у тексті Закону. Для цього підготовлено порівняльну таблицю, яка була підтримана на засіданні профільного Комітету ВР 27 січня.


9. Ліцензуванням госпдіяльності з перевезень займеться Укртрансбезопасності


+29 Січня набула чинності постанова № 1191, яким Кабмін вніс зміни до переліку органів ліцензування. Передбачено, що ліцензування госпдіяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів річковим, морським, автомобільним, ж / д транспортом, міжнародних перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом здійснює Укртрансбезопасності (а не Укртрансінспекція і Укрморрічінспекція).


10. МОЗ хоче ввести обов'язкове страхування відповідальності спонсора при випробуванні ліків


МОЗ розробив законопроект про внесення змін щодо клінічних випробувань лікарських засобів. Запропоновано закріпити єдине найменування виду страхування - страхування відповідальності спонсора на випадок заподіяння шкоди життю та здоров'ю суб'єктів дослідження (пацієнтів, здорових добровольців) - і включити його в перелік обов'язкових видів страхування.

Джерело: http://chp.com.ua/all-news/item/39665...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы

Топ-10 правових подій тижня для бізнесу