• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Світові інвестиції досягли максимуму за 8 років

Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій (ПІІ) по всьому світу виріс в 2015 році на 36% в порівнянні з попереднім роком і склав $ 1,7 трлн.

Це найвищий показник після глобальної економічної та фінансової кризи 2008-2009 років, йдеться в доповіді про світові інвестиції, підготовленій Конференцією ООН з торгівлі та розвитку (ЮНКТАД).


США торік повернули собі традиційне перше місце за обсягом отриманих іноземних інвестицій, потіснивши Китай з Гонконгом, свідчать дані ООН. Приплив прямих іноземних інвестицій в американську економіку склав $ 384 млрд. США лідирували за цим показником з початку 1980-х, коли ЮНКТАД почала збір даних про фінансові потоки, до 2014 року, коли на верхній рядок вибився Китай.


У клуб найбільш привабливих для інвесторів країн в 2015 році увійшли також Гонконг (КНР) ($ 163 млрд), материковий Китай ($ 136 млрд), Нідерланди, Великобританія, Сінгапур, Індія, Бразилія, Канада і Франція.
Основним чинником глобального зростання прямих іноземних інвестицій став притік грошових коштів в промислово-розвинені країни, що збільшився майже вдвічі. Однак цей приріст був в основному обумовлений транскордонними злиттями й поглинаннями з мінімальним внеском у проекти, пов'язані з продуктивними активами. Обсяг таких угод M & A підскочив на 61% - до $ 644 млрд.


Потоки інвестицій в країни в порівнянні з 2014 роком зросли всього на 5% і досягли до кінця 2015 року $ 741 млрд. Вкладення в країни Азії збільшилися на 15%, при цьому для Індії вони подвоїлися і склали $ 59 млрд.


Автори доповіді відзначають, що в країнах з перехідною економікою потік прямих іноземних інвестицій скоротився на 54%. Вони пов'язують цей спад з конфліктами і зниженням цін на сировинні товари. Найбільше скорочення прямих іноземних інвестицій в цій групі було відзначено в Росії та Казахстані - на 92% і 66%, відповідно.

Джерело: http://forbes.ua/news/1409490-mirovye...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы

Світові інвестиції досягли максимуму за 8 років