• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Світові ціни на ключові для України сировинні товари (інфографіка)

У жовтні ціни на пшеницю продовжували зниження, що триває з грудня 2014 року, – з 270 доларів США за тонну в грудні 2014 до 165.4 доларів США за тонну у вересні 2015.

Ціни на залізну руду в жовтні трохи знизилися до 52.7 доларівСША за тонну, що близько до мінімальних значень за рік. При цьому, ціни на нафту продовжують залишатися на низьких рівнях у районі 47-48 доларів США за барель.

Таким чином, ціни як на ключову для економіки України експортну сировину – зернові й метали – так і на ключовий сировинний імпорт – енергоносії – залишаються низькими і про зміну тенденції говорити поки не доводиться.

Цілком ймовірно, що відносно низькими ціни на сировину залишаться ще довго. Враховуючи сировинний бум першого десятиліття 21-го століття, що передував нинішньому періоду, цілком нормально було б очікувати тривалого періоду низьких цін.

Для традиційно сировинної економіки України, в короткостроковій перспективі, це не дуже хороша новина. Однак, враховуючи те, як погано показала себе для нашої країни сировинна модель, спад на сировинних ринках створює серйозні стимули для переходу до більш сучасного устрою економіки, характерного для наших східноєвропейських сусідів з країн ЄС. Такий перехід сильніше від будь-якого буму на сировинних ринках збільшив би добробут українців.

За матеріалами Сьогодні

Комментарии к материалу

Лучшие материалы

Світові ціни на ключові для України сировинні товари (інфографіка)