• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Система електронного адміністрування ПДВ запрацює на повну із 1 липня

Система електронного адміністрування податку на додану вартість запрацює на повну із першого липня. Досі вона діяла у тестовому режимі, аби платники звикли до нововведення. Запровадження електронного адміністрування ПДВ допоможе скоротити обсяг тіньової економіки в країні, знизить ризики та витрати держави на адміністрування ПДВ. Держава простимулює платників своєчасно нараховувати ПДВ, сплачувати його у повній мірі та гарантуватиме відшкодування добросовісним платникам.

Систему електронного адміністрування ПДВ ввели 1 січня цього року, досі вона працює у тестовому варіанті. Та вже із 1 липня діятиме у звичному режимі.

Перш за все, це є відкриті електронні рахунки в органах держказначейства, тобто всім платникам ПДВ, а їх є більше ніж 2400 суб’єктів господарювання, відкриті спецрахунки в органах держказначейства. Крім того при електронному адмініструванні ПДВ в цьому році всі платники ПДВ подають звітність в електронному вигляді, тобто, і декларації і уточнюючі розрахунки. Крім того, в електронному вигляді вони складають податкові накладні.

Податкові накладні повинні бути зареєстровані в єдиному реєстрі податкових накладних. Із 1 липня для платників їх реєстрація обмежується сумою, обчисленою за формулою, визначеною на рівні Державної Фіскальної Служби України. Платники не можуть зареєструвати суми більші, ніж у формулі. Реєстр накладних також обмежується 15-ма днями.

Якщо такі податкові накладні будуть платниками реєструватися в термін більше, ніж 15 календарних днів, до них будуть застосовані штрафні санкції в розмірі від 10%.

Законодавставо, аби при запровадженні системи не вимивати вільні обігові кошти, змінили.

З 1 липня платники будуть мати право реєструвати податкові накладні додатково на ту суму, яку вони на середньомісячну суму, яку вони задекларували і сплатили до бюджету за 12 останніх календарних місяців.


Також платники податків матимуть право зареєструвати помилково внесені до держбюджету суми та використати у своїй діяльності.

Джерело: http://tv4.te.ua/systema-elektronnogo...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы

Система електронного адміністрування ПДВ запрацює на повну із 1 липня