• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Мораторій на перевірки підприємців пропонують продовжити

Мораторій на проведення органами державного нагляду планових заходів зі здійснення державного нагляду у сфері господарської діяльності (крім проведення планових заходів Державною ветеринарною та фітосанітарною службою України в частині перевірки безпечності та якості харчових продуктів) пропонують встановити до 30 червня 2016 року.

Відповідну пропозицію містить проект Закону від 18.09.2015 №3153 "Про особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

Зокрема, законопроектом передбачається, що до 30 червня 2016 року позапланові заходи державного нагляду (контролю) проводяться органами державного нагляду лише з дозволу Кабінету Міністрів України; з дозволу Державної регуляторної служби України; за письмовою заявою суб’єкта господарювання до відповідного органу державного нагляду (контролю) про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням; за рішенням суду.

Державна регуляторна служба України зобов’язана до початку проведення органами державного нагляду(контролю) заходів державного нагляду (контролю) оприлюднювати на власному офіційному веб-сайті дозвіл на їх проведення.

Здійснення позапланового заходу державного нагляду без оприлюднення дозволу, забороняється.

Суб'єкти господарювання мають право не допускати посадових осіб органу державного нагляду до здійснення державного нагляду (контролю), якщо вони не пред'явили відповідні дозволи.

Проект закону передбачає ряд винятків, зокрема, дія мораторію не поширюється на відносини, що виникають під час здійснення заходів контролю наступними органами:

- Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг;

- Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку

- Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та її територіальними органами;

- Державною фіскальною службою України та її територіальними органами;

- Державною фінансовою інспекцією та її територіальними органами;

- Державною службою експортного контролю України;

- Державною інспекцією ядерного регулювання України та її територіальними органами;

- Державною авіаційною службою України;

- Національним банком України;

- Антимонопольним комітетом України.

Нормами законопроекту передбачається також, що Кабінет Міністрів України у шестимісячний термін з дня набрання чинності цього проекту закона повинен розробити і затвердити Стратегію та програму реформування системи державного нагляду (контролю).

Джерело:

http://zib.com.ua/ua/118789-moratoriy...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы

Мораторій на перевірки підприємців пропонують продовжити