• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Фінансовим установам загрожує урізання

Парламент опублікував поданий президентом законопроект про передачу повноважень Нацкомфінпослуг з 1 січня 2016 до Нацбанку і Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку. Учасники фінансового ринку визнають, що вимоги НБУ набагато жорсткіше, ніж у їхніх регулятора. Тому страховиків і ринок кредитної кооперації очікує навіть велика чистка, ніж та, якою в 2014-2015 роках піддався банківський ринок.

Нацкомісія, що здійснює регулювання ринків фінансових послуг, працюватиме тільки до 1 січня 2016 року. Про це йдеться в президентському законопроекті № 2413а, текст якого був оприлюднений вчора. Після цього її функції будуть розділені між Нацбанком і Нацкомісією з цінних паперів та фондового ринку. Зокрема, НКЦПФР візьме шефство над фондами - недержавними пенсійними, облігацій нерухомості та фінансування будівництва, емітентами іпотечних сертифікатів та довірчими товариствами.

Всі інші учасники небанківського фінансового ринку - страхові, фінансові, лізингові та факторингові компанії, кредитні спілки, бюро кредитних історій, ломбарди, адміністратори покупок в групах - перейдуть під контроль НБУ. Правління Нацбанку буде розширено з шести до семи осіб: новий заступник, ймовірно, буде курирувати ці ринки.

В очікуванні чистки

Влада заговорила про ліквідацію Нацкомфінпослуг в кінці 2014 року, тому учасники фінансового ринку вже морально підготувалися до майбутніх змін. Спочатку йшлося навіть про створення мегарегулятора з двох комісій і НБУ, але НКЦПФР пощадили. У Нацбанку ще немає чіткого бачення, як зміниться регулювання небанківських фінансових установ. Швидше за все, буде створено спеціальний департамент, в якому кожне з підрозділів буде курирувати свій сегмент фінансового ринку. Обговорюється, що в кожному департаменті НБУ - від методології до ліцензування - буде мінімум по одному спеціалісту з Нацкомфінпослуг.

Великий «чистки» ринку не уникнути. «Небанківський сектор повинен стати джерелом довгих грошей для економіки, а для цього на ринку повинні працювати тільки стійкі компанії. Залишаться тільки ті страховики, чиї акціонери готові розвивати свої активи і вкладати в них кошти. Хто не готовий - повинен буде піти з ринку », - вважає генеральний директор Української федерації страхування Галина Третьякова. Піти доведеться, найімовірніше, і компаніям, які не розкриють структуру власності і не покажуть бенефіціарів. Зараз існує більше 400 страховиків, з яких реальну діяльність ведуть не більше сотні.

Зміни очікуються і на ринку кредитної кооперації. «Очевидно, що вимоги до нас будуть посилюватися, а умови роботи будуть дорожчати. А це означає, що невеликим кредитним спілкам доведеться піти з ринку. Хоча президент неодноразово заявляв, що ринок кредитної кооперації потрібно розвивати і підтримувати, але поки на практиці ми цього не бачимо і не відчуваємо », - нарікає президент Всеукраїнської асоціації кредитних спілок Вікторія Волковська. Ще до цієї реформи на базі спілок з капіталом понад 12 млн грн пропонувалося створити кооперативні банки та перевести їх під контроль НБУ. Більш дрібні союзи повинні були позбутися можливості залучати депозити і залишитися під контролем Нацкомфінпослуг. НБУ може «згадати» про ці пропозиції знову, щоб змусити союзи укрупнюватися.

Джерело:http://minprom.ua/news/189443.html

Комментарии к материалу

Лучшие материалы

Фінансовим установам загрожує урізання