• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Експертна думка: у вересні гривня буде зміцнюватися

Рошкевич Владислав

Українська економіка має шанси вийти з рецесії та стабільно нарощувати свій потенціал. Все це завдяки списанню 20% боргових зобов'язань. Позитивне рішення різко вплинуло на курси валют. Вже навіть сьогодні курс долара до гривні впав на чорному ринку на 40-70 копійок, а очікуємо ще більшого зниження. На сьогодні тиск інфляційних та дефолтних очікувань послабився і наростає можливість до стабільності.


Національна валюта може подорожчати вже у вересні. Це дасть прибавку 4.1 млрд дол. до валютних резервів вже до кінця року, - каже директор Центру соціально-економічних досліджень "CASE Україна" Дмитро Боярчук – Тому я оцінюю цю подію позитивно. Якщо раніше очікувалося тиск на гривню, то після досягнення домовленості, її перспективи стали набагато краще, завдяки зекономленим грошей, а так само майбутнім новим траншами МВФ та інших донорів.

Правда, є для гривні у вересні і приховані ризики.

- Це позитивно позначиться на українській економіці, - впевнений фінансовий аналітик Віталій Шапран. - Не так важливо саме списання, як те, що борг розтягнули в часі. Для перспективи 2015 року - це дуже важливо. Гривня має всі шанси зміцнитися вже на початку вересня. Подальша її доля буде залежати від того, що саме буде робити уряд з 30 млрд грн на рахунках казначейства. Є дуже великий ризик того, що накопичений ресурс під натиском депутатів-популістів спрямують на підвищення соціальних виплат: пенсій, стипендій, допомоги по безробіттю, а також на підвищення зарплат бюджетникам. І якщо процес не буде розтягнутий на 6-12 місяців, то протягом невеликого проміжку часу на ринку виявиться ліквідність, приблизно рівна ліквідності банківської системи і, так чи інакше, помітна її частина може виявитися на валютному ринку.

А чи буде дефолт, яким так лякали? Тепер він умовний...

- Списання боргів для всього світу означає, що Україна оголосила дефолт, - вважає президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко. – Тепер ми автоматично потрапляємо в "чорний список" і принаймні три роки не побачимо взагалі ніяких інвестицій. Приватні кредитори не тільки не дадуть нам більше грошей, але і будуть наполягати на негайному поверненні боргу.

Також і кредитори підтвердили, що спишуть Україні 20 відсотків держборгу. Мова йде про суму в 3,6 мільярда доларів. За умовами угоди, решту 15,5 мільярдів доларів Україна повинна буде виплатити до 2019 року.

- Це були дуже важкі п'ять місяців. Я сподіваюся, що ринки добре відреагують на цю новину, - заявила міністр фінансів України Наталія Яресько.

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що Кабінет міністрів передасть законопроект про реструктуризацію боргів до парламенту вже наступного тижня.

Будемо надіятися, що ряд подій, які позитивно вплинуть на нашу економіку буде лише збільшуватися. Україна має сильну підтримку іноземних партнерів, які не дадуть нашій країні впасти в "економічну яму". Ми маємо потенціал для розвитку і ми рухаємось вперед!

Джерело: http://ua-ekonomist.com/9895-pozitivn...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы

Експертна думка: у вересні гривня буде зміцнюватися