• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Чому вчорашній документ НБУ - найголовніший у всій історії з впровадження PayPal в Україні

3 серпня Національний банк України склав документ, в якому зазначається та вітається інтерес бізнесу та інтернет-спільнот України до використання сучасних систем розрахунку в мережі Інтернет. Серед них такі як PayPal, ApplePay, GoogleWallet та інші міжнародні системи інтернет-розрахунків.

НБУ реалізував перший етап впровадження змін щодо спрощення отримання транскордонних платежів резидентами і створив умови для використання функціональних можливостей і базових сервісів міжнародних систем інтернет-розрахунків при здійсненні резидентами України транскордонних операцій, а саме:

1) відправлення коштів з України з використанням платіжних карток для розрахунків або для зарахування на e-wallets для подальших розрахунків;

2) отримання резидентами (як фізичними особами, так і підприємцями) коштів за продані товари / послуги від нерезидентів;

3) використання більшості доступних сервісів електронних грошей в подальшому подібне.

Чому це найголовніший документ у всій історії з впровадження PayPal в Україні:

1. НБУ, при всій своїй неповороткість, знаходиться на стику світових фінансових ринків і, тому, раніше, ніж інші відомства, має справу з міжнародними системами і фінансовими інститутами. І тому, швидше, ніж інші розуміє неминучість гармонізації українського законодавства з європейськими нормами.

2. До НБУ нарешті дійшло, що PayPal в Україні - це не тільки благо для величезного числа фрілансерів і айтішників, а й барометр для світових інноваційних компаній. Побачивши, що PayPal зайшов в Україну, ці компанії зрозуміють, що економка країни починає одужувати. Інвесторів, що розглядають Україну як об'єкт інвестицій - зараз кіт наплакав. Так що будь-яку компанію, яка побачила в нашому хаосі можливості, а не недоліки, слід пестити і леліяти, а інвесторів - прем'єр-міністру з усім своїм кабінетом зустрічати в аеропорту з іменною табличкою при виході.

3. Практика Letter of Comfort - широко застосовна з боку державних організацій усього світу, особливо тих, чия економіка знаходиться не в кращому стані. Найближчий приклад - Letter of Comfort для PayPal від імені Національного Банку Сербії, ось тут.

4. Даний лист - є офіційний (а не популістка, як напередодні) заклик НБУ до початку діалогу з міжнародними системами електронних платежів. Цей лист означає, що НБУ визнає недосконалість законодавства та власних інструкцій, і враховуючи панічний страх Кабміну перед потенційними наслідками дерегуляції ринку - наприклад зняття "символічного" обмеження на прийом електронних грошей від емітента-нерезидента тільки торговцями, а не фізособами (тобто звичайними людьми) , готовий це законодавство міняти, правда бурмочучи і періодично кусаючи за руку.

5. Головне. Даний лист має стати гарантією для компанії PayPal, так само як і для компаній Apple, Google і т.д. в тому, що держава прагне зміни в економіці та фінансовій сфері, з метою підняття рівня власного інвестиційного рейтингу та залучення інвестицій. Бо задкувати вже нікуди. А це означає, що в результаті цього листа, керівництву PayPal має сенс зробити крок назустріч Україні, приїхавши вже у вересні в Київ з метою ініціювання переговорів з НБУ, Міністерством економіки України.

Джерело: http://uainfo.org/blognews/1438671936...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы

Чому вчорашній документ НБУ - найголовніший у всій історії з впровадження PayPal в Україні