Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Отримання потомства рослиноїдних риб: особливості документального оформлення

09.01.2015 509 0 0

Із цієї статті ви дізнаєтесь: про особливості документального оформлення процесу інкубації ікри і отримання з неї личинки для зариблення вирощувальних ставів.

Підготовка плідників до нересту

Перш за все нагадаємо, що нерест риб – це процес відкладання ікри самицями з подальшим заплідненням їх молочком самців. Підготовка плідників рослиноїдних риб до нересту починається із розвантаження зимувальних ставів із плідниками та їх посадки у спеціальні переднерестові стави площею 0,1–0,2 га. Також проводиться бонітування ремонтно-маточного поголів’я, його розподіл за видами та статтю.

Загальна наявність стада плідників, в тому числі і рослиноїдних риб, фіксується головним рибоводом (рибоводом) у Відомості про наявність маточного поголів’я (за видами риб) (форма № А-03, затверджена наказом Мінагроподу від 19.06.12 р. 362, далі – Наказ № 362), яка складається у двох примірниках. У відомості окремо за племінними самками і самцями вказують:

 

  • у графах 1–5 – дані про вихід риби із зимівлі: вік, кількість (шт.), загальну масу (кг), % виходу, середній приріст за літо (кг);
  • графах 6–8 – вік риби, переведеної з інших груп, її кількість (шт.) та масу (кг);
  • графах 9–11 – дані про куплені чи отримані в обмін плідники, їх вік, кількість (шт.) та масу (кг);
  • графах 12 та 13 – загальну кількість отриманої риби (шт. та кг);
  • графах 14–29 – кількість вибулих плідників даного виду у розрізі різновікових груп;
  • графах 30–31 – дані щодо наявності маточного поголів’я (шт. та кг).

Полная версия доступна только подписчикам

Лучшие материалы