Автомобіль підприємства потрапив у ДТП: як діяти?

Автомобіль на підприємстві: придбання, оформлення, облік, страхування, списання

Дорожньо-транспортна пригода (далі – ДТП) – подія вкрай неприємна. У результаті аварії може постраждати не тільки транспортний засіб (далі – ТЗ), але й люди. У консультації розповімо, які документи необхідно оформити для підтвердження факту ДТП і наявності пошкоджень, заподіяних автомобілю, щоб підприємство мало право на отримання страхового відшкодування або компенсації заподіяного збитку від винуватця ДТП.

Про те, як потрібно діяти відразу після ДТП, прописано в Правилах № 1306. Згідно з п. 2.10, 9.10 цього документа при потраплянні ТЗ у ДТП водію слід:

  • зупинити автомобіль і залишатися на місці події;
  • включити аварійну сигналізацію та встановити знак аварійного зупинення;
  • не переміщати ТЗ і предмети, що мають відношення до ДТП;
  • якщо є потерпілі, вжити можливих заходів для надання їм долікарської допомоги, викликати швидку, а при відсутності такої можливості звернутися за допомогою до присутніх і відправити потерпілих до закладу охорони здоров’я;
  • повідомити співробітників Національної поліції;
  • ужити всіх можливих заходів для збереження слідів ДТП, відгородивши їх та організувавши об’їзд місця події;
  • до проведення медогляду не вживати без призначення медпрацівника алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, які входять до офіційно затвердженого складу аптечки).

Не робіть цього! У жодному разі не залишайте місце ДТП! По-перше, тоді ви не зможете брати участь у складанні документів, які фіксують факт ДТП та його наслідки (пошкодження, заподіяні автомобілям учасників ДТП). По-друге, це чревате застосуванням адміністративного штрафу.

За таке правопорушення на водія може бути накладене адміністративне стягнення за ст. 1224 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 15 НМДГ (255 грн), або суспільних робіт на строк від 30 до 40 годин, або адміністративного арешту на строк від 10 до 15 діб.