з / п

Запитання

Відповідь

1

2

3

1

Підприємець – платник єдиного податку (далі – ЄП) першої групи торгує ТСПТ на ринку за готівку. Він повинен застосовувати РРО?

Так, підприємець повинен застосовувати РРО. Пільга, установлена п. 296.10 ПК і п. 6 ст. 9 Закону № 265, не поширюється на підприємців-єдинників, які реалізують ТСПТ (п. 296.10 ПК).
При розрахунках із покупцями замість РРО можна застосувати розрахункові квитанції (РК). При цьому реалізація ТСПТ на ринку повинна проводитися не в магазині, кіоску, наметі, павільйоні, приміщенні контейнерного типу (п. 3 Переліку, затвердженого постановою КМУ від 23.08.2000 р. № 1336)

2

Підприємець-єдинник, який торгує ТСПТ, приймає оплату із застосуванням платіжних карток тільки через платіжний термінал, який знаходиться на місці проведення розрахунків. Чи потрібно застосовувати РРО?

Так, треба. Адже приймання від покупця оплати із застосуванням платіжних карток – це розрахункова операція (абзац четвертий ст. 2 Закону № 265). А при розрахункових операціях (у т. ч. і в безготівковій формі) (із застосуванням платіжних карток) СГ повинен проводити розрахунки через РРО (ст. 3 Закону № 265)

3

Підприємець-єдинник приймає оплату із застосуванням платіжних карток за ТСПТ через платіжний термінал, який знаходиться на місці проведення розрахунків, а за інші товари – готівкою. Чи можна оплату платіжними картками проводити через РРО, а оплату за інші товари приймати без РРО?

Ні, не можна. Вимога про застосування РРО при реалізації ТСПТ підприємцями-єдинниками поширюється не на конкретний вид їх діяльності, а на всю підприємницьку діяльність (п. 296.10 ПК). Тому коли підприємець торгує ТСПТ та іншими товарами, йому доведеться проводити всі розрахунки з покупцями через РРО. Як вихід із такої ситуації рекомендуємо поділити операції: реалізацію ТСПТ із застосуванням РРО проводити через одного підприємця, а інші товари продавати без РРО через іншого підприємця. При цьому обидва підприємці можуть торгувати в одній торговельній точці

4

Підприємець-єдинник торгує ТСПТ в одному магазині, а інші товари продає в іншій торговельній точці. Чи потрібно застосовувати РРО при розрахунках за товари, що не відносяться до ТСПТ?

Так, застосовувати РРО треба в обох торговельних точках. Див. відповідь 3

5

Підприємець-єдинник реалізує ТСПТ через інтернет-магазин. Покупці оплачують товар тільки за безготівковим розрахунком (через ПТКС, «Приват-24», касу банку т ін.). Чи застосовувати РРО?

Усе залежить від способу оплати