Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Зарахування коштів на рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ

Редакція

20.09.2017 1406 0 0

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 13.09.2017 р. N 1935/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Про порядок оподаткування ПДВ

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку зарахування коштів на рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ (далі - електронний рахунок) та, керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 розділу І ПКУ).

Порядок і умови повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань та пені визначено статтею 43 розділу II ПКУ.

Згідно з пунктом 43.1 статті 43 розділу II ПКУ помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов’язання підлягають поверненню платнику відповідно до статті 43 розділу II ПКУ та статті 301 Митного кодексу України, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу.

Обов’язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов’язання є подання платником податків заяви про таке повернення (пункт 43.3 статті 43 розділу II ПКУ).

У разі повернення надміру сплачених податкових зобов'язань з ПДВ, зарахованих до бюджету з електронного рахунку платника податку у порядку, визначеному пунктом 2001.5 статті 2001 розділу V ПКУ, такі кошти підлягають поверненню виключно на електронний рахунок платника податку, а у разі його відсутності на момент звернення платника податків із заявою на повернення надміру сплачених податкових зобов'язань з ПДВ чи на момент фактичного повернення коштів - шляхом перерахування на поточний рахунок платника податків в установі банку (пункт 43.41 статті 43 розділу II ПКУ).

Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.

Основні принципи функціонування системи електронного адміністрування податку на додану вартість (далі - Система) визначено статтею 2001 розділу V ПКУ і пунктами 33, 34 і 341 підрозділу 2 розділу XX ПКУ.

Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року N 569 "Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість" (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 року N 1177) (далі - Порядок N 569).

Починаючи із дати запровадження Системи на постійній основі, а саме з 01.07.2015 р., реєстрація в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних здійснюється виключно у межах суми ПДВ, на яку платник податку має право зареєструвати в ЄРПН податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних (далі - реєстраційна сума), яка обчислюється за формулою, встановленою пунктом 2001.3 статті 2001 розділу V ПКУ та пунктом 9 Порядку N 569.

Згідно з пунктом 2001.3 статті 2001 розділу V ПКУ та пунктом 9 Порядку N 569 однією із складових показників зазначеної формули є загальна сума поповнення з поточного рахунку платника податку електронного рахунку (ΣПопРах).

Суми надміру сплачених грошових зобов’язань з ПДВ, повернуті на електронний рахунок, не змінюють значення (ΣПопРах), а отже не змінюють реєстраційну суму.

Якщо у подальшому платник приймає рішення про повернення коштів з електронного рахунка на поточний рахунок, то значення (ΣПопРах) зменшується на суму ПДВ, що відповідно до поданої заяви підлягає перерахуванню з електронного рахунку на поточний рахунок платника.

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали