Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Яка помилка в реквізитах НН стане причиною її неприйняття в електронному вигляді

Редакція

04.12.2017 421 0 0

ДФС в листі від 27.11.2017 р № 2712/ІПК/13-01-12-01-10 нагадала, що при зміні в даних платника ПДВ, які стосуються найменування юридичної особи, і якщо такі зміни не пов'язані з реорганізацією юридичної особи шляхом злиття , приєднання, поділу або перетворення або пов'язані з перетворенням юридичної особи у випадку, визначеному пп. 1 п. 3.15 розділу III Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість від 12.05.2017 р № 1130, а також в разі зміни прізвища, імені, по батькові фізичної особи - підприємця при використанні попередніх реквізитів податкової реєстрації такий платник ПДВ зазначає одночасно нове та попереднє найменування (прізвище, ім'я, по батькові).

Разом з тим відповідно до абзацу першого п. 201.1 ст. 201 розділу V Податкового кодексу на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації в порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) у встановлений кодексом строк.

Перелік обов'язкових реквізитів податкової накладної визначено п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу. Згідно з пп. «в» п. 201.1 ст. 201 розділу V Кодексу одним з обов'язкових реквізитів, що вказуються в податковій накладній, є повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи, або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - продавця товарів/послуг . При цьому обов'язковий реквізит «повна або скорочена назва, зазначилися у статутних документах юридичної особи» повинен відповідати формулюванні в первинних документах, якими супроводжується поставка товарів/послуг.

Разом з тим відповідно до п. 201.10 вищевказаної статті податкова накладна, складена і зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Помилки в реквізитах, визначених абзацом 11 п. 201.1 ст. 201 розділу V Кодексу (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не перешкоджають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товару/послуги, які поставляються), період, сторони та суму податкових зобов'язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних в електронному вигляді.

Отже, в разі якщо в найменуванні платника допущена помилка: «попереднє найменування» замість «нове найменування», така помилка в реквізитах, визначених абзацом 11 п. 201.1 ст. 201 розділу V Податкового кодексу, може бути причиною неприйняття податкових накладних в електронному вигляді.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали