Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Доплати до заробітку медпрацівникам кримінально-виконавчої служби

Карантин

28.07.2020 292 0 1


Вже розглядалися питання щодо встановлення доплат до заробітку особам різних категорій, задіяним у виконанні заходів із ліквідації коронавірусної хвороби: ««Коронавірусні» доплати окремим категоріям осіб». Ця консультація – про доплати деяким медпрацівникам системи кримінально-виконавчої служби та про порядок використання коштів, виділених Мін’юсту для запобігання поширенню COVID-19.


Порядок використання коштів

Згідно з постановою КМУ від 17.06.20 р. № 493 «Про виділення коштів для забезпечення здійснення деяких заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (далі – Постанова № 493) Мін’юсту виділено кошти, що мають бути використані за такими напрямами:

  • придбання медобладнання для надання ефективного та якісного лікування гострої респіраторної хвороби COVID-19;
  • здійснення доплати до зарплати медпрацівникам державної установи «Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України» (далі – ЦОЗ ДКВС) та її відокремлених структурних підрозділів, які безпосередньо зайняті на роботах із ліквідації коронавірусної хвороби;
  • закупівлі засобів індивідуального захисту (далі – ЗІЗ) для покриття потреби ЦОЗ ДКВС та його відокремлених структурних підрозділів, які надають медичну допомогу засудженим та особам, узятим під варту.

Отже, Постановою № 493 затверджено Порядок використання коштів, виділених для забезпечення здійснення деяких заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі – Порядок № 493).

У Порядку № 493 визначено, як мають використовуватися кошти держбюджету за програмою «Забезпечення готовності та реагування державної установи «Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України», а також те, що головним розпорядником цих коштів та відповідальним виконавцем є Мін’юст.

Зауважимо: розподіл медобладнання та засобів індивідуального захисту між своїми відокремленими структурними підрозділами здійснюватиме замовник закупівлі – ЦОЗ ДКВС. Це обладнання використовуватиметься під час заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19 в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах.

Щодо закупівлі медобладнання, то його застосування для надання ефективного та якісного лікування гострої респіраторної хвороби COVID-19 має бути передбачене наказом МОЗ від 28.03.20 р. № 722 «Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)».

Нагадаємо: Перелік товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території України, затверджено постановою КМУ від 20.03.20 р. № 225.

Доплати медпрацівникам

Згідно з п. 3 Постанови № 493 медпрацівникам ЦОЗ ДКВС та його відокремлених структурних підрозділів, безпосередньо зайнятим на роботах із ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, установлюється додаткова доплата до зарплати в розмірі до 300 % зарплати (посадового окладу з підвищеннями) з урахуванням передбачених законодавством обов’язкових доплат, надбавок.

Як бачимо, правила встановлення цієї доплати такі самі, як і медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров’я та підприємств, що надають медичні послуги населенню.

Так, за постановою КМУ від 24.04.20 р. № 331 «Про невідкладні заходи щодо забезпечення державних фінансових гарантій медичного обслуговування пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та належної оплати праці медичних та інших працівників, які надають медичну допомогу таким пацієнтам» доплати медпрацівникам у такому самому розмірі встановлюються до зарплати (посадового окладу (з підвищеннями) з урахуванням передбачених законодавством обов’язкових доплат, надбавок (детальніше про такі доплати див. «Алгоритм надання меддопомоги хворим на COVID-19 та оплата праці медперсоналу»).

Ураховуючи, що питання складових заробітку медичних та інших працівників, на які має бути нарахована ця доплата, доcі не врегульовано, у локальному положенні про оплату праці в установі чи на підприємстві слід передбачити відповідні норми, якими визначатимуться такі складові заробітку.

Приміром, можна скористатись додатком 3 до Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2019–2021 роки, ухваленої 14.05.19 р. У цьому додатку наведено Перелік і розміри доплат та надбавок до тарифних ставок, окладів і посадових окладів працівників підприємств, установ і організацій, що мають міжгалузевий характер (крім бюджетної сфери), для встановлення у галузевих (міжгалузевих), територіальних угодах та колективних договорах.

У зазначеному Переліку є доплати, які сміливо можна віднести до обов’язкових, а саме:

  • за роботу у важких і шкідливих та особливо важких і особливо шкідливих умовах праці;
  • за роботу в нічний час.

Отже, складові заробітку, на які нараховуватимуться додаткові доплати в розмірі до 300 %, самостійно визначаються в колдоговорі установи чи в положенні про оплату праці виходячи з виконуваних функцій кожним працівником, безпосередньо задіяним у боротьбі з COVID-19, і, звісно ж, з урахуванням фінансових можливостей.

Додаткова доплата медпрацівникам ЦОЗ ДКВС має здійснюватися починаючи з квітня 2020 року, хоча за постановою КМУ від 11.03.20 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (далі – Постанова № 211) карантин запроваджено з 12.03.20 р.

Отже, у п. 3 Постанови № 493 зафіксовано, що саме на період здійснення заходів, визначених Постановою № 211, до завершення їх виконання, відповідно до пп. 2 п. 5 розд. ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону від 17.03.20 р. № 533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», починаючи з 01.04.20 р. установлюється вищезгадана додаткова доплата.

Конкретний перелік посад працівників, яким установлюється доплата, має затвердити керівник ЦОЗ ДКВС.

Звертаємо увагу на таку особливість: згідно з пп. 2 п. 3 Порядку № 493 доплату до зарплати медичним працівникам слід нараховувати за фактично відпрацьований час на роботах із ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права для с/г галузі

4680 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали